Brīvdienās Latvijā saglabāsies silti laika apstākļi

Lai arī Latvijā ir aizsācies ievu ziedēšanas laiks, siltās gaisa masas no mūsu reģiona ne šajā nedēļas nogalē, ne arī nākamajā darba nedēļā vēl neatkāpsies – dienas pakāpeniski kļūs pat vēl siltākas.

Šīs nedēļas noslēgums un nākamās nedēļas sākums Latvijā aizritēs ar sausiem un saulainiem laika apstākļiem, jo virs mūsu reģiona atradīsies anticiklona centrs, liecina Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Arī vējš šajās dienās būs lēns, sākumā pūtīs galvenokārt no ziemeļu puses, bet brīvdienās pakāpeniski iegriezīsies pat no austrumu puses, vienīgi piekrastes rajonos veidosies brīze, jo ir liels kontrasts starp gaisa temperatūru virs sauszemes un ūdens. Naktis un rīti vēl būs dzestri – minimālā temperatūra aizvien gaidāma tikai +2…+7 grādu robežās un uz augsnes dažviet arī salnas, bet dienas laikā gaiss iesils līdz +18…+23 grādiem, valsts dienvidu rajonos vēl par 1-2 grādiem vairāk, tikai piekrastes rajonos, pieturoties ziemeļu puses vējam vai dienas vidū iegriežoties jūras brīzei, temperatūra pieturēsies zemāka.

No trešdienas anticiklons atkāpsies uz austrumiem un virs Latvijas pastiprināsies ciklona ietekme. Ciklona centrs gan atradīsies tālu virs Eiropas dienvidu, pēc tam centrālajiem rajoniem, tomēr tā ietekmē mūsu reģionā palielināsies atmosfēras nestabilitāte – naktīs mākoņi pakāpeniski izklīdīs un līs maz, bet dienas laikā, gaisam iesilstot, mākoņi atkal intensīvi veidosies, nesot pat lietusgāzes, arī pērkona negaisu. Ar austrumu, dienvidaustrumu vējiem Latvijā turpinās ieplūst siltas gaisa masas – dienas laikā maksimālā temperatūra gan būtiski nepaaugstināsies, jo būs vairāk mākoņu un pūtīs stiprāks vējš, tomēr naktis jau būs siltākas un salnas vairs nav gaidāmas. Ļoti iespējams, ka nākamās nedēļas beigās siltās gaisa masas no mūsu reģiona tomēr atkāpsies.

Ref: 102.000.102.12616

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas