Brīvdienās un nākamās nedēļas sākumā kļūs vēl siltāks

Aizvadītās darba nedēļas gaitā Latvijā pakāpeniski gaiss kļuva siltāks, un šis process turpināsies gan brīvdienās, gan arī vēl nākamās nedēļas sākumā.

Sestdien un svētdien plaši cikloni atradīsies ziemeļrietumos no Britu salām un virs Krievijas rietumu rajoniem. Savukārt virs Latvijā laika apstākļus noteiks augsta spiediena atzars, kas būs izveidojies starp šiem cikloniem. Tādēļ būtiski nokrišņi šajās dienās Latvijā nav gaidāmi, starp mākoņiem spīdēs arī saule un pieturēsies lēns vējš, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Naktīs gaiss teritorijas lielākajā daļā atdzisīs līdz +4…+9 grādiem, tikai naktī uz sestdienu atsevišķos rajonos līdz +2 grādiem, kur uz augsnes iespējama arī salna, bet dienas laikā sestdien tas iesils līdz +16…+21 grādam, svētdien vēl par pāris grādiem vairāk, tikai piekrastes rajonos būs nedaudz vēsāks.

Nākamās nedēļas sākumā sinoptiskā situācija nemainīsies, un dienas būs vēl siltākas, iespējams termometra stabiņš valsts dienvidu rajonos sasniegs pat +24…+25 grādu atzīmes – tātad atkal gaidāms vasarīgs siltums. Nedēļas vidū mūsu reģionā gaisa masu plūsmu no dienvidiem, dienvidrietumiem gan, iespējams, nomainīs gaisa masu plūsma no ziemeļu puses, līdz ar to darba nedēļas otrajā pusē atkal kļūs vēsāks (maksimālā temperatūra dienas laikā nebūs augstāka par +15…+20 grādiem). Darba nedēļas lielākā daļa aizritēs ar sausiem laika apstākļiem, īslaicīgs lietus gaidāms tikai nedēļas vidū, kad mainīsies laika apstākļu raksturs.

Pagājušajā nedēļas nogalē lietus ietekmē ugunsbīstamība mežos būtiski samazinājās Kurzemē un Zemgalē, kā arī Vidzemes rietumu rajonos, nedēļas gaitā lija arī Latgalē, bet Vidzemē visā šajā periodā lijis ir ļoti maz, tādēļ šeit vēl aizvien mežos ir ļoti augsta ugunsbīstamība, kas nākamās nedēļas laikā, ņemot vērā nokrišņu daudzuma prognozi, tikai paaugstināsies.

Ref: 102.000.102.12763

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas