Brīvdienās un nākamnedēļ Latvijā iespējams sniegs

Vēl nedēļas sākumā Latvijā spīdēs saule un nokrišņi nav gaidāmi, – gaiss iesils līdz +10…+15 grādiem, vienīgi līča Kurzemes piekrastē gaisa temperatūra nepārsniegs +6…+10 grādus.

Taču no nedēļas vidus laika apstākļi mainīsies, jo ciklons no dienvidiem ar plašu nokrišņu zonu šķērsos Latviju. Mākoņu daudzums būtiski palielināsies un pa laikam līs, ceturtdienas naktī vietām arī stipri, liecina Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Piektdien līs mazāk, galvenokārt tikai rietumos, bet brīvdienās Latviju sasniegs jauns ciklons, kurš, šķērsojot Baltijas jūru, atnesīs atkal ievērojamu nokrišņu daudzumu – teritorijas lielākajā daļā lietu, bet atsevišķos rajonos nakts stundās iespējams arī slapjš sniegs un sniegs. Tomēr varbūtība, ka nedēļas izskaņā varētu būt sniegs, šobrīd vērtējama līdz 35%, bet jau nākošās nedēļas sākumā sniega varbūtība ir augstāka.

Tāpat nedēļas izskaņā pastiprināsies dienvidrietumu vēji, kas daudzviet brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Salīdzinot ar pagājušo nedēļu, šonedēļ gaiss būs dzestrāks: nakts stundās temperatūra pazemināsies līdz +1…+6 grādiem, bet, debesīm skaidrojoties, atsevišķās naktīs gaiss atdzisīs arī līdz -1…-3 grādiem. Savukārt dienās gaiss iesils līdz +9…+14 grādiem, piekrastes rajonos gaisa temperatūra būs par 2-4 grādiem zemāka.

Ref: 102.000.102.12397

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas