Brīvprātīgajiem izdevies uzrunāt vairākus seniorus, kas šaubījušies par vakcināciju pret kovidu

Pirmdien, 22.novembrī, noslēgusies brīvprātīgo kustības #vieglipalīdzēt un Latvijas senioru īstenotā kopīgā akcija Palīdzi sev. Palīdzi citiem. Šīs akcijas mērķis bija iesaistīt dažādas senioru organizācijas un arī individuālus seniorus vakcinācijas pret Covid-19 popularizēšanā šaubīgo senioru vidū.

Kā stāsta akcijas organizatori, tās īstenošanas 104 brīvprātīgo no 67 senioru organizācijām visā Latvijā apzināja vairāk nekā 1 000 cilvēku, lai iedrošinātu tos vakcinēties pret Covid-19.

Akcijas svinīgā noslēguma pasākumā organizāciju pārstāvji dalījās ar dažādo pieredzi, kas iegūta, zvanot un runājot ar līdzcilvēkiem.

Valsts prezidenta Egila Levita akcijas dalībniekiem atsūtīto vēstuli nolasīja aktrise Guna Zariņa. Vēstulē prezidents uzsvēris, ka akcijas dalībnieku rīcība, mudinot līdzcilvēkus vakcinēties pret Covid-19, ir dziļi cilvēciska, atbildīga un ar valstisku nozīmi. Ar uzrunu dalībniekiem pateicās arī veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Akcijas laikā tika apzināti vairāk nekā 1000 senioru dažādos Latvijas reģionos – Dagdā, Ludzā, Rīgā, Preiļos, Malnavā, Gulbenē, Kuldīgā, Valkā un citviet.

Akcijā iesaistījušies seniori atzīst – lai arī akcijai noteikti bija jēga, jo katrā reģionā vismaz daži cilvēki pēc sarunas devās vakcinēties, tomēr šaubīgo cilvēku bailes aizvien ir lielas.

Nereti cilvēki baidās no blaknēm, uzticoties nepārbaudītai informācijai, gaida Sputnik vakcīnu vai arī savu izvēli nevakcinēties nepaskaidro. Tomēr iejūtīga saruna, kā arī dalīšanās ar paša zvanītāja pārslimošanas vai vakcinēšanas pieredzi dažus šaubīgos spēja pārliecināt.

Preiļu novada Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja un Latgales Pensionāru apvienības priekšsēdētājas vietniece Marija Briška uzsvēra: «Katrs sīkums šajā slimībā ir ļoti svarīgs, Un ir ļoti labi, ka ir cilvēku kopums, ar kuriem mēs kopā varam palīdzēt tiem, kuri vēl domā.»

Savukārt Kuldīgas senioru skolas vadītāja Ruta Orlova secināja, ka ir ļoti svarīgi seniorus uzrunāt personīgi – piezvanīt viņiem, aprunāties, izstāstīt, jo katram ir atšķirīgas problēmas, piemēram, citam – izstāvēt kājās dzīvo rindu. Tādēļ Kuldīgas Senioru skolas brīvprātīgie palīdz risināt arī to, kā pie vakcīnas tikt ērtāk un vieglāk.

2020.gada pavasarī, sākoties Covid-19 pandēmijai, izveidojām brīvprātīgo palīdzības kustību Paliec mājās, kas koordinēja brīvprātīgos visā Latvijā, savedot kopā cilvēkus, kam nepieciešama praktiska palīdzība, ar tiem, kas vēlējās tādu sniegt.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas