Brīvprātīgo darbs valsts sociālās aprūpes centros ir auglīgs, tā ministrijā

Labklājības ministrija (LM) 2017.gada nogalē cilvēkus aicināja kļūt par brīvprātīgajiem darbiniekiem valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) filiālēs, kurās uzturas bērni. Kopš tā brīža par brīvprātīgā darba iespējām ir interesējušies, un pieteikumus brīvprātīgā darba veikšanai iesniegušas 258 personas, no kurām 204 personas ir noslēgušas līgumus un 50 veic brīvprātīgo darbu regulāri, informē ministrijā.

Šāds darbs tiek veikts VSAC Latgale filiālē Kalkūni, VSAC Kurzeme filiālē Liepāja un VSAC Rīga filiālēs Rīga, Teika, Pļavnieki un filiālē, kura nodrošina aprūpi pilngadīgām neredzīgām personām – VSAC Rīga filiālē Jugla, kā arī filiālē, kura nodrošina aprūpi pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem –VSAC Rīga filiālē Kalnciems.

LM norāda, ka cilvēki, kas piesakās palīdzēt, galvenokārt tiek nodarbināti saturīga brīvā laika pavadīšanā – vingrošanā, kustību nodarbībās, rotaļāšanās, pastaigās, ekskursijās, grāmatu lasīšanā, radošo darbnīcu organizēšanā, kā arī dažādu pasākumu organizēšanas darbos un bērnu pieskatīšanā pasākumos. Brīvprātīgie pavada bērnus arī uz baznīcu un Svētdienas skolu.

Kāds brīvprātīgais ir kļuvis par filiāles darbinieku, savukārt citi ir nodibinājuši asistenta statusu un asistē izglītības iestādēs filiāles bērniem. Filiāles Rīga brīvprātīgie kopš 2018.gadā nodrošina klātbūtni bērnam ārstēšanas procesā slimnīcā, atzīmē ministrijā.

«Ja sākotnēji darbinieki brīvprātīgos uztvēra ar zināmām aizdomām, tad šobrīd attiecības starp darbiniekiem un brīvprātīgajiem ir kļuvušas vairāk nekā draudzīgas. Šodien jau mūsu ikdiena nav iedomāja bez šo palīgu atbalsta un atsaucības. Kopš kopā ar mums strādā brīvprātīgie, esam pamanījuši, ka arī bērni kļuvuši atvērtāki un priecīgāki. Rezultāts ir abpusēji pozitīvs!», saka VSAC Rīga filiāles Rīga vadītāja Ilze Dzene.

Visi VSAC vadītāji, kas darbojas ar brīvprātīgajiem, atzīst, ka ir noticis nozīmīgs pagrieziens sabiedrības informēšanā un līdzatbildībā par aprūpes centru bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības. «Ir iespēja paļauties uz brīvprātīgā atbalstu dažādās ikdienas darbībās, kas saistītas ar bērnu un bērna interešu nodrošināšanu. Viņiem veidojas individuāls kontakts, kas veicina bērna attīstību un stabilizē bērna psiholoģisko stāvokli.»

Turklāt brīvprātīgajiem ir atšķirīgāka, reizēm radošāka pieeja brīvā laika aktivitātēm, un viņi ar savu «skatu no malas» sniedz atgriezenisko saikni par aprūpes pakalpojumiem centros. Bet kā lielākais ieguvums var būt tas, ka ļaujot brīvprātīgajam darboties aprūpes centros, pastāv liela varbūtība bērniem nonākt ģimenēs, uzskata ministrijā.

LM aicina cilvēkus pievienoties brīvprātīgā darba veicējiem arī filiālēs, kurās nodrošina aprūpi pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Plašāka informācija par brīvprātīgo darbu un iespējām to sākt pieejama ministrija mājaslapā – šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas