Bruģē ceļu pilnīgai «čekas maisu» publiskošanai

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti, trešdien, 24.aprīlī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu. Tie paredz nodrošināt pilnīgu Latvijas Nacionālā arhīva rīcībā esošo Latvijas PSR Valsts drošības komitejas (VDK) informatoru kartotēku publiskošanu, informē Saeimas Preses dienests.

«Grozījumi nepieciešami, lai pilnvērtīgi īstenotu likumdevēja gribu publiskot Latvijas Nacionālā arhīva rīcībā esošos Valsts drošības komitejas dokumentus,» uzsvēra Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) un informēja, ka komisija lūgs likumprojektu Saeimā izskatīt kā steidzamu.

Likumprojekts paredz noteikt, ka Latvijas Nacionālajā arhīvā bez ierobežojumiem publiski pieejama arī LPSR VDK aģentūras uzskaites papildu kartotēka un no LPSR VDK aģentūras statistiskās kartotēkas izslēgtās, iznīcināšanai paredzētās LPSR VDK aģentu, rezidentu, kā arī tikšanās un konspiratīvo dzīvokļu turētāju uzskaites kartītes.

Plānots, ka attiecīgie dokumenti būs jādigitalizē un jāpublicē Latvijas Nacionālā arhīva tīmekļvietnē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas