Brūno lāci ieceļ par Igaunijas gada dzīvnieku

Igaunijas Dabaszinātnieku biedrība gada dzīvnieka godā iecēlusi brūno lāci, aicinot cilvēkus 2022.gada gaitā uzzināt vairāk par ķepaiņiem, kuri pēc kontakta ar cilvēku nereti nonāk ziņu virsrakstos, vēsta raidorganizācija ERR.

Pēdējo 15 gadu laikā lāču skaits Igaunijā ir pieaudzis, un to populācijas stāvoklis ir labs, šonedēļ norādījuši biedrības pārstāvji. Medniekiem ik gadu valstī atļauts nomedīt 87 lāčus, un šī norma tiek izpildīta.

Lasiet arī: Viensētās manītie lāči pēc izšķiršanas nav redzēti cilvēku māju tuvumā

«Tajā pašā laikā to lielais skaits nozīmē, ka arī kontakts starp cilvēku un lāci kļūst arvien biežāks. Tāpēc mums ir jāsaprot šo lielo plēsēju nozīme mūsu dabā un viņu dzīvesveids,» teikts biedrības paziņojumā. Brūnais lācis (latīņu val. – Ursus arctos) parasti ir aktīvs naktī. Igaunijā nav nekas neparasts pamanīt lāču klātbūtni mežā, piemēram, svaigas pēdas vai izlaupītus bišu stropus.

Šogad Igaunijas Dabaszinātnieku biedrība nolēmusi izglītot plašāku sabiedrību par lāčiem un to paradumiem. Plānots rīkot lāču tematiskos vakarus, ekskursijas, lai apmeklētu lāčus, izstādi un arī fotokonkursu. Līdz pirmajam «randiņam» ar lāčiem gan vēl būs jāpagaida, jo ķepaiņi guļ ziemas miegu un modīsies agrā pavasarī, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas