Bruņotie spēki aicina rezerves karavīrus pietiekties militārajām mācībām

Nacionālie bruņotie spēki aicina rezerves karavīrus pieteikties šoruden plānotajām rezerves karavīru militārajām mācībām.

«Aicinājums attiecas uz tiem rezerves karavīriem, kuri nav iekļauti šī gada aktīvajā dienestā iesaucamo rezerves karavīru sarakstā, bet dažādu personīgu apsvērumu dēļ šogad vēlas piedalīties militārajās mācībās,» komentē Aizsardzības ministrijā (AM).

Lai pieteiktos militārajām mācībām, rezerves karavīram elektroniski jāiesniedz bruņoto spēku Rezerves personāla uzskaites sektoram adresēts iesniegums, kura veidlapa un informācija par iesniegšanas kārtību pieejama tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā Rezerves karavīru mācības 2019.gadā.

Bruņotie spēki atgādina, ka par iesaukšanu uz kārtējām vai pārbaudes militārajām mācībām rezerves karavīru informē, nosūtot pavēsti uz oficiālo elektronisko adresi (e-adresi). Oficiālās elektroniskās adreses likuma 5.pantā ir noteikts, ka rezerves karavīram e-adreses izmantošana ir obligāta no šī gada 1.februāra.

Lai atjaunotu un pārbaudītu individuālās, speciālistu un kolektīvās iemaņas un zināšanas, rezerves karavīru var iesaukt uz kārtējām vai pārbaudes militārajām mācībām Nacionālo bruņoto spēku vienībās.

AM atgādina, ka 2016.gada 16 jūnijā Saeimas apstiprinātajā Valsts aizsardzības koncepcijā noteikts, ka bruņotie spēki miera laikā uztur 3 000 militāri sagatavotus rezerves karavīrus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas