Bučas slaktiņā vainotā vienība Krievijā apbalvota ar goda nosaukumu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piešķīris goda nosaukumu Krievijas Bruņoto spēku vienībai, kuru Ukraina vaino kara noziegumu pastrādāšanā Kijivas apgabala Bučas pilsētā, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Putins, kurš 24.februārī izsludināja Krievijas iebrukumu Ukrainā, pirmdien, 18.aprīlī, parakstījis rīkojumu piešķirt Krievijas Bruņoto spēku 64. Motorizētai strēlnieku brigādei «Aizsargu» titulu par «dzimtenes un valsts interešu» aizstāvēšanu. Viņš arī uzslavējis vienības militārpersonas par «milzu varonību un drošsirdību, izturību un drosmi».

Ukrainas Aizsardzības ministrija savukārt paziņojusi, ka vienība pastrādājusi kara noziegumus Bučas pilsētas okupācijas periodā. Pilsēta atrodas uz ziemeļrietumiem no Kijevas, un Ukrainas Aizsardzības ministrija paudusi gatavību panākt taisnīgumu upuru labā.

Lasiet arī: Sārts: Krievijas armija veidota parādēm, ne kaujām

Lielākā daļa Bučā nogalināto civiliedzīvotāju miruši ar šautām brūcēm, pagājušajā nedēļā paziņojusi Ukrainas policija. Daļai upuru, kurus Ukrainas karaspēks atrada pēc iebrucēju atkāpšanās, bijušas aiz muguras sasietas rokas.

Krievijas varas iestādes apgalvo, ka Krievijas Bruņotie spēki Ukrainā nav uzbrukuši civiliedzīvotājiem. Maskava arī apgalvojusi, ka Ukrainas valdības izplatīti video materiāli no Bučas, kurā redzami uz ielām guļoši cilvēku līķi, tikuši inscenēti, lai attaisnotu jaunas Rietumu sankcijas un izjauktu sarunas par pamieru, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Bučā pēc pilsētas atbrīvošanas atrastas vairāk nekā 500 cilvēku mirstīgās atliekas, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas