Budapeštas mēra vēlēšanas: Orbāna partijas kandidātu apsteidz liberālie opozicionāri

Gergerlijs Karacsonijs

Ungārijas galvaspilsētas Budapeštas vēlēšanās valdošās partijas Fidesz kandidātu pārspējis opozicionāru pārstāvis Gergelijs Karacsonijs (Gergely Karácsony), vēsta BBC.

Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna (Viktor Orbán) kritiķi uzvarējuši arī citviet valstī – tie ieguvuši varu desmit no 23 lielajām pilsētām. Budapeštā opozicionāri ieguvuši vairākumu pilsētas domē.

Eiropeiski un centriski kreisi noskaņotais Karacsonijs savu uzvaru jau nosaucis par «vēsturisku» un solījis Budapeštu ievest 21.gadsimtā.

«Budapešta būs zaļa un brīva. Mēs to aizvedīsim atpakaļ pie Eiropas,» solījis Karacsonijs.

Budapeštas zaudējums ir nopietnākais trieciens Fidesz, kopš tā nonāca pie varas 2006.gadā.

Premjerministrs Orbāns centās mierināt vēlētājus: «Fidesz ir lielākā partija Ungārijā, un mēs arī attiecīgi rīkosimies.»

Lasiet arī: ES pārmet Ungārijai melus par Junkeru, Sorosu un migrantu uzņemšanu

Pirms vēlēšanām Fidesz Karacsoniju sauca par nepiemērotu amatam un norādīja uz viņa atbalstu imigrācijai. Orbāns arī draudēja nesadarboties ar vietvarām, kurās neievēlēs viņa partijas biedrus.

Istvans Tarloss

Tomēr Fidesz Budapeštas mēra kandidātam, sākotnējam pašvaldību vēlēšanu favorītam Istvanam Tarlosam (István Tarlós) par ļaunu varētu būt nācis partijas biedra seksa skandāls – atklātībā nākušais video, kurā kādas pilsētas mērs piedalījies orģijā uz jahtas Adrijas jūrā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas