Budžeta komisija atbalsta 700 797 eiro piešķiršanu SPKC kapacitātes stiprināšanai

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pirmdien, 29.novembrī, atbalstījusi finansējuma pārdali no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem uz Veselības ministrijas budžetu Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) kapacitātes stiprināšanai Covid-19 gadījumu efektīvai epidemioloģiskajai pārvaldīšanai 700 797 eiro apmērā.

Kā liecina līdzekļu pieprasījuma anotācija, 160 669 eiro nepieciešami par laikposmu no šī gada 1.februāra līdz 30.jūnijam, savukārt 540 128 eiro – par laikposmu no šī gada 1.oktobra līdz 31.decembrim.

Veselības ministrija informē, ka ar šo finansējumu līdz gada beigām plānots turpināt piesaistīt ārpakalpojumu, kas ļaus nodrošināt atbalstu epidemioloģiskās izmeklēšanas procesā – veikt personu informēšanu, aptaujāšanu Covid-19 diagnozes gadījumā un sniegt vispārīgas konsultācijas Covid-19 pacientiem.

Lasiet arī: PVO: Kovida Omikron variants ir nopietns pasaules veselības apdraudējums

Šobrīd, ņemot vērā Covid-19 inficēto pacientu apjomu, SPKC esošo resursu apmēros nevar nodrošināt pietiekami ātru un efektīvu Covid-19 pacientu aptaujāšanu un kontaktpersonu apzināšanu, norāda ministrijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas