Bukmeikeri: Eirovīzijas finālā pārliecinoši triumfēs Dons

Dons

Ventspilī, sestdien, 22.februārī, notiks Eirovīzijas nacionālās atlases Dziesma 2014 fināls. Latviju uz starptautiskās skatuves Kopenhāgenā pārstāvēs Dons ar skaņdarbu Pēdējā vēstule, prognozē kompānijas Betsafe.com bukmeikeri.

«Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka Eirovīzijas nacionālajā atlasē lielākas izredzes uz panākumu ir tautā populāriem izpildītājiem, bet, ņemot vērā, ka uzvarētāju noteiks ne tikai skatītāju balsojums, bet arī žūrijas vērtējums, tad, protams, ne mazāk svarīga nozīme ir dziesmas kvalitātei un priekšnesumam. Dona izpildītajai kompozīcijai Pēdējā vēstule ir vislielākās izredzes iekarot gan skatītāju, gan žūrijas simpātijas, un to jau pierādīja skatītāju balsojums pusfinālā. Ņemot vērā, ka mūziķis ar šo dziesmu nesen uzvarēja Muzikālajā bankā 2013, kā arī nesen notikušos solo koncertus, šie apstākļi veicinās Eirovīzijas skatītāju atbalstu,» norāda bukmeikers Roberts Egle.

«Par popularitāti nevar sūdzēties arī Olga Rajecka, kura uz Latvijas popmūzikas skatuves plašāku atpazīstamību ieguva pirms laba laika – 1980.gados kopā ar grupu Eolika un ir nolēmusi izmēģināt spēkus Eirovīzijā. Abi galvenie favorīti izceļas ar savu lielisko vokālu, bet viņu izpildītās dziesmas ir ļoti atšķirīgas. Olga varētu iekarot skatītāju sirdis ar dziesmas Saule riet enerģisko priekšnesumu, kas ir pretstats Dona izpildītās dziesmas liriskajai noskaņai, bet daļa skatītāju varētu nesaprast tautiskos motīvus Olgas izpildītajā priekšnesumā. Abiem favorītiem izaicinājumu varētu mest Ralfs Eilands un Valters Pūce ar kompozīciju Revelation. Pirms gada Ralfs ar grupu PeR uzvarēja nacionālajā atlasē un šogad piedalīsies ar oriģinālu dziesmu, kas tiks izpildīta angļu valodā,» dalībnieku izredzes skaidro Egle.

Saskaņā ar bukmeikeru prognozēm, totalizatora klientiem ir iespēja likt savas likmes uz koeficientu 1,50 (55% varbūtība), prognozējot, ka Eirovīzijas Nacionālās atlases finālā uzvarēs Dons ar dziesmu Pēdējā vēstule.

Galvenie konkurenti uz uzvaru būs Olga Rajecka un Līgo ar dziesmu Saule riet (koeficients 2,40 jeb nepilnu 30% varbūtība), kā arī Ralfs Eilands un Valters Pūce ar skaņdarbu Revelation (koeficients 4,00). Par pārsteigumu var parūpēties arī grupa Aarzemnieki ar dziesmu Cake to Bake (koeficients 5,00) un Katrīne Lukins ar kompozīciju You Are The Reason (koeficients 6,00).

Eirovīzijas nacionālās atlases finālā kopumā būs pārstāvētas 12 dziesmas, un uzvarētāju noteiks skatītāju balsojums un žūrijas vērtējums, attiecībā 50 pret 50.

Pagājušajā gadā Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Malmē pārstāvēja grupa PeR ar dziesmu Here We Go, taču piekto gadu pēc kārtas nespēja pārvarēt pusfināla barjeru.

102.000.102.6695

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas