Bukmeikeri prognozē, kurš būs jaunais Vienotības valdes priekšsēdētājs

Par nākamo partijas Vienotība valdes priekšsēdētāju kļūs Andris Piebalgs, uzskata Triobet bukmeikeri. Piebalga uzvara 4.jūnijā gaidāmajā Vienotības ārkārtas kongresā tiek novērtēta ar 75% iespējamību.

Tikmēr otra izvirzītā kandidāta Edvarda Smiltēna iespējas uzvarēt bukmeikeri novērtē tikai ar 25% iespējamību.

Vienotības ārkārtas kongresā 4.jūnijā partijas galvenajam amatam ir izvirzīti divi kandidāti – ilggadējais eirokomisārs Andris Piebalgs, kurš gan jauno laiku Latvijas politikā ir vairāk bijis vērtētājs no ārpuses, kā arī Edvards Smiltēns, kurš tikai nesen pārsniedzis 30 gadu slieksni, bet jau paspējis būt par parlamentāro sekretāru divās ministrijās.

«Lai gan Smiltēna karjera politikā ir bijusi strauja, pastāv maza iespēja, ka partijas biedri tik agrā vecumā uzticēs Smiltēnam vadīt vienu no ietekmīgākajām Latvijas politiskajām partijām. Kamēr Piebalgs Vienotības nākotnes vadītāja kontekstā ir piesaukts jau gadiem, Smiltēna izvirzīšana valdes priekšsēdētāja amatam drīzāk ir tikai pieklājības pēc sastādīta konkurence galvenajam kandidātam,» domā bukmeikeri.

Vienotības Eiropas Parlamenta deputāti jau pauduši nepārprotamu atbalstu Andrim Piebalgam. Tāpat pieredzi bagātāko kandidātu partijas vadībā labāk vēlētos redzēt tā dēvētais Vienotības «sešinieks», kas sastāv no partijas Saeimas deputātiem, kuru viedoklis nereti ir atšķirīgs no kopējās partijas līnijas. Smiltēns ir bijis līdzšinējās valdes priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas labā roka, taču arī tas bukmeikeru vērtējumā vēl negarantē, ka Āboltiņai uzticamo partijas biedru balsis tiks atdotas Smiltēnam, jo pati Āboltiņa ir paudusi atbalstu abiem kandidātiem.

Ref: 102.000.102.12566

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas