Bulgārijā konfiscē viltotu eiro un dolāru miljonus

Bulgārijas varasiestādes ir atklājušas naudas viltošanas cehu kādā augstskolā. Konfiscēti ir vairāki miljoni neīstu eiro un ASV dolāru banknošu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Otrdien, 17.martā, Bulgārijas policijas un kāda ASV izlūkdienesta kopējā operācijā galvaspilsētā Sofijā atklātas un konfiscētas viltotas eiro banknotes ar kopējo nominālvērtību 3,6 miljoni eiro un četri miljoni ASV dolāru. Operācijā arī izņemta drukājamā mašīna, kas atradusies kādas universitātes telpās, un aizturētas divas personas.

Lasiet arī: ASV traģiski uzbrukumi ar šaujamieroci Atlantas pilsētā

«Mums ir dati, kas norāda, ka aizturēti iesaistīti lielākā shēmā, kas saistīta ar viltotu ASV dolāru banknošu kontrabandu uz Ukrainu un viltotu eiro [kontrabandu] uz Rietumeiropu,» tā preses konferencē sacījis Bulgārijas Iekšlietu ministrijas organizētās noziedzības apkarošanas struktūrvienības pārstāvis Ļubomirs Jaņevs.

Pēc amatpersonas teiktā, banknotes, kas bijušas salīdzinoši kvalitatīvi atdarinātas, augstskolas telpās tapušas darba dienās ārpus darba laika un nedēļas nogalēs, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas