Bulgārijā protestu vilnis pāraug nekārtībās

Mītiņš Sofijā 14.jūlijā

Bulgārijā sesto dienu pēc kārtas turpinājušās protesta akcijas, kur pieprasīta premjerministra Boiko Borisova vadītās valdības atkāpšanās. Otrdienas, 14.jūlija, vakarā protesti pārauguši nekārtībās, vēsta Bulgārijas ziņu portāls The Sofia Globe.

Protestētāji pieprasa Borisova vadītās valdības un Bulgārijas ģenerālprokurora Ivana Geševa demisiju. Tiek pieprasītas arī parlamenta ārkārtas vēlēšanas un likuma varas ievērošana valstī. Iedzīvotāju neapmierinātības izpausmes, tādu saukļu kā «mafija!» un «atkāpies!» skandēšana seko vairākiem skaļiem un publiskiem strīdiem Bulgārijas augstākās varas aprindās.

Otrdien Bulgārijas Ģenerālprokuratūra publiskojusi skaņas ierakstus, kuri saskaņā ar iestādes komentāru apliecinot, ka protesta akcijas finansē azartspēļu lieluzņēmējs Vasils Božkovs. Viņš savukārt ir apsūdzēts vairākos kriminālnoziegumos, kā, piemēram, slepkavībā, kukuļošanā un naudas atmazgāšanā, un atrodas ārpus valsts.

Vēršas pret «provokatoriem»

Bulgārijas Iekšlietu ministrijas Sofijas Reģionālās pārvaldes priekšnieka vietnieks Anton Zlatanovs otrdien norādījis: «Zināmas grupas cenšas kontrolēt pilsoņu miermīlīgas protesta akcijas, ir pierādījumi par organizētību.»

Amatpersona arī norādījusi, ka policija no protesta akcijām padzinusi personas, kuras citi protestētāji atzinuši par provokatoriem, vēsta ziņu portāls Sofia Globe.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas