Burovs: Līdz 28.novembrim RCT jāiesniedz plāns par līguma laušanu

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs, kurš ir pašvaldības uzņēmuma Rīgas Centrāltirgus (RCT) kapitāldaļu turētājs, uzdevis RCT valdei līdz 28.novembrim sniegt rīcības plānu attiecībā uz līguma laušanu ar SIA Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsēta, informē Rīgas domē.

Tāpat kapitāldaļu turētājs uzdevis RCT valdei izstrādāt jaunu nomas līgumu projektu, paredzot prasības, ka turpmāk, nomas līgumi no RCT puses var tikt nekavējoties pārtraukti gadījumā, jā tiesībsargājošās iestādes konstatē kādus pārkāpumus.

«Neredzu iespēju turpināt sadarbību ar nomnieku, kura teritorijā notiek nelikumīgas darbības, kuras ir fiksējusi gan Valsts policija, gan Latvijas Televīzija,» pauž Burovs.

«RCT teritorija Gogoļa laukumā, ir ne tikai ar kriminālu pieskaņu, bet arī ir visnesakoptākā teritorija visā Centrāltirgū. Laukums, kas atrodas starp Centrālo staciju un lielveikalu Stockmann ir viena no Centrāltirgus ieejām, to izmanto daudzi tūristi, var arī pateikt, ka tā ir tirgus vizītkarte, kas izskatās ļoti nepievilcīgi, bet tirdzniecības paviljoni ir kā grausti,» norāda domes priekšsēdētājs.

BNN jau ziņoja, ka tirgus teritorijā, tirdzniecības vietās un dažādās adresēs Rīgas reģionā kopumā veiktas 89 kratīšanas, kuru rezultātā izņemti 8 210 gabali tabakas izstrādājumu un aptuveni 11 litri alkoholisko dzērienu bez Latvijas akcīzes nodokļu markām.

Kratīšanu laikā izņemti arī 40 560 eiro, 80 britu mārciņas, 20 dināri, 500 Kazahstānas tenge, 60 Ukrainas grivnas un 50 Ķīnas juaņas. Tāpat kratīšanu laikā izņemti seši šaujamieročiem līdzīgi priekšmeti un 249 munīcijas vienības, dažādi datu nesēji un grāmatvedības dokumenti, kā arī automašīna BMW X3 un citi ar izmeklējamo noziedzīgo nodarījumu saistīti priekšmeti.

Vēl par šo tematu: Centrāltirgus «cigarešu mafija»: Tirdzniecības apgrozījumu lēš ap 5,6 miljoniem eiro gadā

Kā atzīmē Burovs, tuvākajā laikā RCT valdei būs arī jāizstrādā priekšlikumi par šīs teritorijas sakārtošanu.

«Ņemot vērā to, ka atbilstoši manā rīcībā esošai informācijai, Gogoļa ielas paviljoniem varētu arī būt beidzies ekspluatācijas termiņš, esmu pieprasījis Rīgas pilsētas Būvvaldei sniegt paskaidrojumus par šo būvju tiesisko statusu,» norāda domes priekšsēdētājs.

Lasiet arī: Ķirsis: Pārkāpumi Centrāltirgū nevarētu būt notikuši, Rīgas domes vadībai par to nezinot

Burovs arī ir paudis atbalstu RCT plānam nodrošināt Centrāltirgus apsardzi un drošības dienestu ar ārpakalpojuma palīdzību. Pēc pēdējo dienu notikumiem, esošais RCT drošības dienests ir zaudējis uzticību, pauž Burovs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas