Burovs vienojies ar opozīciju sasaukt trīs sēdes bez kvoruma

Rīgas Domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) vienojies ar opozīciju pārstāvošajiem politiskajiem spēkiem sasaukt trīs domes sēdes, taču nenodrošināt tajās kvorumu, tādējādi radot tiesisku pamatu domes atlaišanai, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Pirmā sēde bija sasaukta trešdien, 5.februārī, plkst.9.30, taču kvoruma trūkuma dēļ to atcēla. Uz sēdi bija ieradušies tikai 22 no 60 deputātiem. Nākamā sēde sasaukta tajā pašā datumā plkst.13.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, arī uz to neviens no opozīcijas un GKR deputātiem ierasties neplāno.

Ceturtdien, 6.februārī, gaidāmā domes sēde, kurā jālemj arī par paša Burova atstādināšanu no amata, visticamāk, būs trešā sēde, uz kuru opozīcija neieradīsies, tādējādi ļaujot Burovam saglabāt «tehniskā vadītāja» amatu.

Savā paziņojumā medijiem pats Burovs pauž nostāju, ka «ja šis sasaukums nevar pieņemt budžetu, ir jāiet uz vēlēšanām».

«Rīdzinieki nav pelnījuši deputātus, kuri atsakās strādāt un nostājas pret iedzīvotāju interesēm. Un tas, ko dara mūsu de jure partneri, bet de facto bijušie partneri no partijas Saskaņa ir nekas cits kā vēršanās pret rīdzinieku interesēm un sabotāža,» kritiku kolēģiem pauž Burovs, norādot, ka saskaņieši ne tikai atsakoties strādāt, bet nodarbojoties pat ar kaitniecību, neapstiprinot budžetu un liedzot ieviest algu pieaugumu bērnudārzu pedagogiem, skolu medmāsām un īstenot citas budžetā paredzētās lietas.

Burovs norāda, ka aizvadītajā nedēļā Saskaņai bijusi virkne iespēju «sākt strādāt», taču viņi to neizmantojuši.

«Turklāt jāņem vērā, ka pat ja Saskaņas frakcija mainīs nostāju un nolems pievērsties darbam, ar to nepietiks, jo balsu vairākuma joprojām nebūs. Tas nozīmē, ka būtu jārunā ar kādu no esošajiem izslēgto deputātu četriniekiem, bet ne es, ne mani frakcijas kolēģi nav gatavi to darīt, jo esam jau piedzīvojuši, ka šie deputāti nav spējīgi uzņemties politisku atbildību, un lēmumus viņu vietā pieņem kāds cits, ne viņi paši,» saka Burovs.

Lasiet arī: Saskaņa gatava Rīgas 2020.gada budžetu apstiprināt tikai pēc Burova atlaišanas

Pēc viņa teiktā, virzība uz vēlēšanām esot apspriesta arī GKR frakcijā un 5.februārī sasauktā domes sēde, «visticamāk, būs arī pirmais reālais solis uz ārkārtas vēlēšanām».

Jau ziņots, ka partija Saskaņa un deputātu bloks Rīgai jau no janvāra vidus mēģina Burovu gāzt no mēra amata un solījuši budžetu pieņemt tikai tad, kad Burovs tiks atstādināts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas