Burtnieka ezera svētkos iespēja iepazīt Burtnieka ezera takas

Burtniekos sestdien, 6.jūlijā, notiks Burtnieka ezera svētki, kuru ietvaros risināsies jaunā tūrisma maršruta Burtnieka ezera takas izmēģinājums, informē organizatori.

Teikās un dziesmās bieži slavinātā Ziemeļvidzemes ievērojamākā vieta ir Burtnieka ezers. Kopš viduslaikiem ezers Astijervs, kā ezeru tolaik dēvēja, vairāk bijis kā robežšķirtne starp letiem un igauņiem, šķērslis, kaut kas liels, kam iet apkārt ar līkumu. Šodien ezera takas piedāvā citu iespēju – ezeru kā interesantu atpūtas vietu un izziņas avotu ne tikai makšķerniekiem, bet arī aktīvās atpūtas cienītājiem, romantikas un piedzīvojumu meklētājiem.

Burtnieka ezera svētkos organizatori aicina doties pa divām takām. Ezerpriežu takā ar airu laivām ceļos uz Vaivaru kanālu. Tālāk ies nūjošanas pārgājienā uz Burtnieku mācītājmuižu, kur apskatīs mācītājmuižu, Burtnieku baznīcu un nobaudīsim vietējos lauku labumus. No mācītājmuižas tālāk dosiies ar velosipēdiem, pa ceļam apmeklējot kempingu Ezerpriedes un kaņepju sētu Adzelvieši, līdz beidzot nokļūs atpakaļ Burtniekos, kur velo-foto orientēšanās taka noslēgsies brīvdienu mājā Atpūtas namiņš. Atgriešanās centra kanālā līdz 17.00.

Ezerparka takas apmeklētāji dosies aktīvā tūrisma centra Eži sagatavotajā orientēšanās spēlē pa Burtnieku apkārtni. Šajā takā būs nepieciešams viedtālrunis, kurā būs jāinstalē spēles lietotne. Orientēšanās noslēgsies pie Vīsraga dabas vērošanas torņa, kur pēc iestiprināšanās ar nelielām uzkodām, tālāk ar SUP dēli pa ezeru dosimies atpakaļ uz Burtnieku centra laivu kanālu. Atgriešanās kanālā ap 13.00.

Organizatori: «Ja esi gatavs pieņemt izaicinājumu un doties pa Burtnieka ezera takām, piesakies līdz 5. jūlijam pa tālr. 28322436, eepasts: [email protected]»

Reģistrācija maršrutiem norisināsies 6.jūlijā no 10.00 Burtnieku centra laivu kanālā pie Burtnieka ezera svētku informācijas telts. Starts – 10.30. Dalība ir bez maksas.

Pēc aktīvi pavadītās dienas, ceļojot pa Burtnieka ezera takām, ikviens aicināts uzkavēties, atpūsties un izbaudīt Burtnieka ezera svētku atmosfēru. Svētkos būs pieejamas daudzveidīgas atpūtas iespējas pie ūdens, svētku tirgus, divi šovu priekšnesumi: 17.00 turbīndēļa šovs un 00.00 uguns šovs. Uz skatuves ezermalā 18.00 postfolkloras grupa Rikši un Liepājas aktrišu kopa Atštaukas ar koncertprogrammu Lustīgā ziņģu un danču andele, 19.30 repa frīstaila apvienība Brīvrunu Projekts, 21.00 grupa ElektroFolk un 22.30 latviešu ekoloģiskās mūzikas grupa Ducele. Svētkus vadīs Valters Krauze.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas