Būtiski audzis pasažieru skaits sabiedriskajā transportā

Šogad ir palielinājies pasažieru skaits reģionālajos pārvadājumos gan ar autobusiem, gan vilcieniem, tā, tiekoties ar satiksmes ministru Uldi Auguli, norādījis VSIA Autotransporta direkcija (ATD) valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Šā gada 11 mēnešos pārvadāto pasažieru skaits palielinājies par 2%, attiecīgi vilcienu pārvadājumos pieaugums ir 4,7%, bet autobusu pārvadājumos par 0.8%. Godiņš ministram uzsvēra, ka šī ir pozitīva ziņa, ņemot vērā iepriekšējo piecu gadu tendenci, kad bija vērojams pasažieru skaita kritums 5% līdz 6% robežās.

Satiksmes ministrs atzinīgi novērtēja paveikto reģionālā maršrutu tīkla pilnveidošanā un ATD centienus skolēnu pārvadājumus iekļaut reģionālajā maršrutu tīklā tajos gadījumos, kur tie ir integrējami. Šogad 47 maršruti ir pielāgoti skolēnu mācību norises laikiem, bet kopumā tādi ir 240 maršruti. Vienlaikus šogad ir atklāti 908 jauni reisi un slēgti 1 007 reisi, bet izmaiņas veiktas 1 750 reisos. Kopumā veiktie grozījumi samazinājuši nobraukumu par gandrīz 1.4 miljoniem kilometru gadā. Arī nākamajā gadā ATD sadarbībā ar pašvaldībām ir jāturpina risināt jautājums par skolēnu pārvadājumu integrēšanu reģionālajā maršrutu tīklā tajos maršrutos, kur tas būtu lietderīgi, norādīja ministrs.

Tāpat Augulis uzsvēra, ka ATD jāturpina pilnveidot maršrutu tīklu un to integrēt ar pilsētu pārvadājumu un vilcienu tīklu. Vienlaikus ministrs atzina, ka ATD stāv priekšā liels izaicinājums sabiedriskā transporta iepirkuma organizēšanā un Sabiedriskā transporta attīstības koncepcijas 2021-2030 izstrādē un saskaņošanā, BNN informē Satiksmes ministrija.

Godiņš informēja, ka arī kravu un pasažieru komercpārvadājumu jomā vērojama izaugsme, jo pērn par 12% palielinājās uzņēmumu skaits, kas nodarbojas ar kravu vai pasažieru komercpārvadājumiem, kā arī par 3% pieauga licencēto transportlīdzekļu skaits. Latvijas starptautiskie kravu autopārvadātāji kļūst arvien zaļāki, tā kā pieaug ar EURO V un EURO VI klases dzinējiem aprīkoto transportlīdzekļu skaits.

Šogad ATD veiksmīgi uzsāka īstenot Taksometru vadītāju un komersantu, kas veic pasažieru pārvadājumus ar vieglo automobili, reģistrēšanu. Kopumā Taksometru vadītāju reģistrā pašlaik ir reģistrēts 4 731 autovadītājs, bet licencēti – 294 uzņēmumi.

ATD e-pakalpojumu nodrošināšanā ir starp TOP15 iestādēm e-indeksā. Godiņš uzsvēra, ka šogad ir strauji audzis e-pakalpojumu lietotāju skaits, un kopumā ATD piedāvā 64 e-pakalpojumus. Savukārt, atvērto datu portālā data.gov.lv ir pieejami reģionālās nozīmes autobusu maršrutu kustības saraksti un pieturvietu koordinātes. Nākamgad kā izaicinājumu ATD saredz ieviest elektroniskus sertifikātus un licences, atsakoties no papīra dokumentiem.

ATD valdes priekšsēdētājs norādīja, ka līdztekus sabiedriskā transporta iepirkuma organizēšanai un maršrutu tīkla pilnveidošanai nākamgad ATD būs jāuzņemas īstenot jaunu funkciju – reģistrēt un uzraudzīt autoostas. 2019.gadā iecerēts arī ieviest viedo tahogrāfu sistēmu, efektivizēt taksometru un «balto numuru» kontroles un uzraudzības sistēmu, ieviest un uzstādīt vienota dizaina kustības sarakstu plāksnes, uzsākt pasažieru reģionālo pārvadājumu biļešu noliktavas izveidi, kā arī valsts noteikto braukšanas maksas atvieglojumu saņēmēju informācijas sistēmas izstrādi. Kā pozitīvs signāls pasažieriem ir iecere pilnveidot lojalitātes programmas, sniedzot iespēju ar vienu elektronisku karti braukt dažādu pārvadātāju autobusos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas