Būtiski audzis vakcīnas pret Covid-19 pirmās devas saņēmēju īpatsvars senioru vidū

Oktobra sākumā starp visām pirmajām potēm pret Covid-19 iedzīvotāji vecumā virs 60 gadiem veidoja 19%, taču mēneša beigās šis rādītājs audzis līdz 33%, informē Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļā.

Vaicāti, vai šobrīd kopsummā sarukušais pirmo devu īpatsvars iepretim otrajām devām nerada bažas, nodaļā atzīmēja, ka pašreizējā prioritāte ir tieši iedzīvotāju vecumā no 60 gadiem primārā vakcinācija pret Covid-19.

Mēneša laikā pieaugušo pirmo devu īpatsvaru senioru vecuma grupās nodaļā saskata kā svarīgu, jo

notikusi aktīva pašvaldību un ģimenes ārstu iesaiste senioru vakcinācijas procesā.

Pēc nodaļā paustā, otrā būtiskā tendence šobrīd ir pirmo pošu īpatsvars konkrēti iedzīvotāju vecumā no 60 gadiem. Šobrīd no 60% līdz 64% no šajā vecuma grupā izlietotajām vakcīnām bija pirmās devas, kas liecinot par stabilu senioru vakcinācijas aptveres augšupeju.

Vakcinācijas pret Covid-19 temps šonedēļ Latvijā būtiski neatšķiras no pagājušās nedēļas, taču ar katru dienu samazinās to cilvēku īpatsvars, kuri tiek vakcinēti pirmreizēji, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, izmantojot Nacionālā veselības dienesta apkopotos datus.

Pagājušās nedēļas pirmdienā 78,72% no visiem poti pret Covid-19 saņēmušajiem bija tādi, kuri pret šo slimību vakcinējās pirmo reizi.

Pēc tam pirmreizēji vakcinēto cilvēku īpatsvars ar katru dienu saruka, un šāda tendence turpinās arī šonedēļ. No visiem otrdien vakcīnu pret Covid-19 saņēmušajiem pie pirmreizējās potes ticis 53,71%, bet pārējie saņēmuši otro devu vai balstvakcīnu, liecina dienesta dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas