Būvniecības izmaksas pieaugušas par 0,5%

Šī gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,5%. Izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai pieauga par 1,0%, strādnieku darba samaksa un būvmateriālu cenas – par 0,3%.

Lielākā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu pieaugumam rūpniecības, lauksaimniecības un tirdzniecības ēku rekonstrukcijā un celtniecībā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada jūniju, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 2,6%. Mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas palielinājās par 12,0%, bet būvmateriālu cenu līmenis – par 1,7%. Savukārt strādnieku darba samaksa šajā periodā samazinājās par 5,5%.

Gada laikā būvniecības izmaksu kopējā līmeņa pieaugumu noteica izmaksu kāpums transporta objektu un pazemes maģistrālo cauruļvadu būvē.

2011.gada 2.ceturksnī, salīdzinot ar 2010.gada 2.ceturksni, būvniecības izmaksas palielinājās vidēji par 1,3%. Izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai pieauga par 9,1%, bet būvmateriālu cenas – par 0,5%. Strādnieku darba samaksa samazinājās par 5,6%.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas