Būvniekiem ziņas vienotajai darba laika uzskaites datubāzei būs jāsniedz no oktobra

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 8.janvārī, nolēma virzīt izskatīšanai Saeimā grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas paredz noteikt, ka būvniekiem elektroniski uzkrātā informācija par katras būvlaukumā strādājošās personas darba laiku vienotajā nozares elektroniskās darba laika uzskaites datubāzē būs jāsniedz, sākot ar šī gada oktobri. Patlaban noteikts, ka ziņas jāsniedz no šī gada 1.janvāra, vēsta Saeimas Preses dienests. 

Likuma grozījumi nepieciešami, lai Būvniecības valsts kontroles birojs Būvniecības informācijas sistēmā (BIS) varētu iestrādāt jaunu moduli un uzsākt vienotās elektroniskās darba laika uzskaites datubāzes darbību, teikts grozījumu anotācijā.

Elektroniskā darba laika uzskaites sistēma būvlaukumos ieviesta kopš 2017.gada 1.oktobra, un tajā galvenajam būvdarbu veicējam jānodrošina visu būvlaukumā strādājošo darba laika elektroniska uzskaite un tā kontrole. Elektroniski jāreģistrē arī personas, kuras uzturas būvlaukuma teritorijā, bet nav nodarbinātas būvdarbos, piemēram, materiālu piegādātāji, pasūtītāju pārstāvji. Tāpat būvnieku darba laiks sistēmā jāuzskaita un jākontrolē apakšuzņēmējam.

Elektroniskā darba laika uzskaites sistēma, ņemot vērā augsto ēnu ekonomikas īpatsvaru būvniecības jomā, ieviesta, lai mazinātu krāpšanos ar darba laika uzskaiti un darba samaksu aplokšņu algās, kā arī efektīvāk kontrolētu būvuzņēmumus nodarbinātības un nodokļu nomaksas jomā.

Darba laika reģistrācija ļauj nodrošināt šo datu glabāšanu, kā arī šīs informācijas sniegšanu nodokļu administrācijai, nodarbinātības un būvniecības procesa kontrolētājiem.

Elektroniski darba laiks jāfiksē visos būvdarbos, kuru izmaksas veido vienu miljonu eiro vai vairāk.

Deputāti vienojās lūgt Saeimu likumprojektu iekļaut 10.janvāra sēdē un kā steidzamu izskatīt divos lasījumos, informē Budžeta komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas