BVKB visā Latvijā pārbaudīs benzīna un dīzeļdegvielas kvalitāti bez brīdinājuma

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) novembrī uzsāk tirdzniecībā esošās degvielas paraugu noņemšanu un testēšanu. Līdz 2021.gada beigām BVKB plāno pārbaudīt kopumā 450 dīzeļdegvielas un benzīna marku nr. 95 un nr. 98 paraugus, informē birojā.

Paraugu noņemšana notiks uz vietas degvielas uzpildes stacijās (DUS) visā Latvijas teritorijā, iepriekš nebrīdinot uzņēmumus.

BVKB pēc nejaušības principa atlasījis DUS, lai nodrošinātu to, ka degvielas paraugu noņemšana tiek īstenota visā Latvijas teritorijā. Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 540 DUS.

Degvielas kvalitātes testēšana paredzēta akreditētā laboratorijā, atbilstoši 2002.gada 1.janvāra Ministru kabineta noteikumiem, kas nosaka tehniskās specifikācijas Latvijas tirgū piedāvātajām degvielām, ko izmanto autotransporta līdzekļu dzinēju darbināšanai, ņemot vērā šo dzinēju tehniskās prasības saistībā ar veselības un vides aizsardzību.

Katru gadu BVKB sagatavo degvielas kvalitātes pārskatu par iepriekšējo kalendāru gadu, kas balstīts uz degvielas paraugu testēšanas rezultātiem un iesniedz to Eiropas Komisijai. Autotransporta ietekmes uz vidi mazināšana ir viena no Eiropas Savienības klimata neitralitātes politikas ieviešanas galvenajām prioritātēm, atzīmē BVKB.

Kopš 2020.gada sākuma BVKB nodrošina transporta enerģijas nosacījumu izpildes uzraudzību un kontroli, veicot degvielas kvalitātes monitoringu – noņemot un testējot degvielas paraugus akreditētā laboratorijā.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. sen bij laiks , jo kadu menesi atpakal Virsos 95 iepildiju un auto paradijas zili dumi un saka raustities .Nacas 98 piegast klat un pec tas reizes vairs tur nepildos. Bij tada sajuta , ka butu 90 gadi atgriezusies

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas