bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 21.07.2018 | Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa
LatviaLatvija

VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi palielinājušies par 217,6 miljoniem eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule

Šā gada piecos mēnešos Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētie kopbudžeta ieņēmumi ir par 0,3% jeb 11,32 miljoniem eiro lielāki nekā tika plānots.

Piecos mēnešos kopbudžeta ieņēmumi sasniedza 3,421 miljardu eiro, bet piecu mēnešu plāns paredzēja 3,41 miljarda eiro ieņēmumus.

Salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi ir palielinājušies par 217,6 miljoniem eiro jeb 6,8%.

Ieņēmumu plāna izpildi galvenokārt nodrošina iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumi, kas, salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, ir palielinājušies katrs par 10%. VID atzīmē, ka darba ņēmēju skaits samazinās, tādejādi nodokļu ieņēmumu pieaugumu galvenokārt nodrošina nodarbināto darba ienākumu pieaugums, ko ietekmē arī darba slodzes palielināšana.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa plāns paredzēja 620,8 miljonu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi piecos mēnešos bija 650,341 miljons eiro un pārsniedza plānu par 4,8%.

Savukārt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu plāns paredzēja 1,083 miljardu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi par 1,6% pārsniedza plānu un bija 1,1 miljards eiro.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumus ietekmē arī diferencētā neapliekamā minimuma piemērošana, saskaņā ar kuru 2017.gadā par 15 eiro mēnesī tiek samazināts izmaksas brīdī piemērojamais neapliekamais minimums. Turklāt diferencētā neapliekamā minimuma ieviešanas, kā arī darba ņēmēju ienākumu pieauguma 2016.gadā, kas veicināja attaisnoto izdevumu kāpumu, rezultātā palielinājās iesniegto gada ienākumu deklarāciju skaits un sekojoši arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu apmērs.

Kopā no iedzīvotāju ienākuma nodokļa 2017.gada piecos mēnešos atmaksāti 64,54 miljoni eiro, kas ir par 17,84 miljoniem eiro jeb 38,2% vairāk nekā 2016.gada piecos mēnešos.

Līdz plāna izpildei 2017.gada piecos mēnešos visvairāk pietrūkst uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumiem, kas šajā periodā cieši saistīti ar uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju rezultātiem. Ekonomikas lēnā izaugsme, kas 2016.gadā ietekmēja pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumus, tagad atspoguļojas uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumos, skaidro VID.

Uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumu plāns paredzēja 200 miljonu eiro ieņēmumus piecos mēnešos, bet faktiski tika iekasēti 183,649 miljoni eiro jeb par 8,2% mazāk nekā plānots.

Salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, 2017.gada piecos mēnešos uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumi samazinājušies par 13,17 miljoniem eiro jeb 6,7%. Lielākais uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumu samazinājums ir no nodokļu maksātājiem, kuriem pamatdarbības veids saistīts ar finanšu pakalpojumiem un apdrošināšanu vai būvniecību.

Saskaņā ar iesniegtajām uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijām, kas VID saņemtas 2017.gada piecos mēnešos, nodokļu maksātājiem kopā ir samazinājusies peļņa pirms nodokļiem un 2016.gadā samaksātie avansa maksājumi pārsniedz aprēķināto uzņēmumu ienākuma nodokļa summu, tādejādi samazinot iemaksas budžetā un palielinot atmaksas.

Pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumu plāns piecos mēnešos paredzēja 843,475 miljonu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi bija 835,573 miljoni eiro un tie par 0,9% atpalika no plānotā apjoma.

Pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi 2017.gada piecos mēnešos, salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, ir palielinājušies par 54,49 miljoniem eiro jeb 6,9%, tomēr tas ir mazāks nekā tika plānots, salīdzinoši 2016.gada piecos mēnešos ieņēmumi palielinājās par 4,7%. Lielākais ieņēmumu pieaugums ir no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar tirdzniecību un automobiļu un motociklu remontu, kuri 2017.gada piecos mēnešos nodrošināja 66,9% no visiem pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumiem.

No plānotā ieņēmumu apmēra turpina atpalikt ieņēmumi no nodokļiem, kas ar 2017.gada 1.janvāri piedzīvoja būtiskas izmaiņas (transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, elektroenerģijas nodoklis un dabas resursu nodoklis), lai gan, salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, elektroenerģijas nodokļa ieņēmumi palielinājušies 6,9 reizes, dabas resursu nodokļa ieņēmumi palielinājušies par 23,1%, bet transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa ieņēmumi par 7,9%.

Akcīzes nodokļa ieņēmumu plāns piecos mēnešos paredzēja 346,822 miljonu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi bija 346,662 miljoni eiro, nedaudz atpaliekot no plānotā.

Šogad pirmajos piecos mēnešos ieņēmumi no dividendēm (ieņēmumi no valsts (pašvaldību) kapitāla izmantošanas) veidoja 118,766 miljonus eiro, kas ir par 2,5% vairāk, nekā plānots.

Šogad kopumā nodokļos plānots iekasēt 8,529 miljardus eiro.

Ref:224.000.103.1447


Pievienot komentāru

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri