Čakša: Veselības inspekcijas vadības rotācija nav vērsta pret konkrētām personām

Veselības ministre Anda Čakša

Veselības inspekcijas vadības rotācija notiek nozares reformu ietvaros un nav vērsta pret konkrētām personām, skaidro veselības ministre Anda Čakša.

Viņa uzsver, ka uz minēto rotāciju nav jāskatās vienas iestādes kontekstā, bet gan veselības aprūpes reformu kontekstā.

«Patlaban Veselības ministrijas (VM) mērķis ir panākt, ka ministrijas pakļautības iestādes spēj sadarboties un savā starpā komunicēt. Līdz ar to civildienesta ietvaros plānotas vairākas rotācijas, kas nav jāskata konkrētu personu, bet sistēmas kontekstā,» komentē ministre.

Čakša norāda, ka viņa katru nedēļu tiekas ar VM pakļautības iestāžu vadītājiem un redz, ka problēmas nozarē lielākoties rodas no tā, ka iestādes savā starpā nesadarbojas un nekomunicē.

Veselības ministre arī novērojusi, ka tie nozares eksperti, kas iepriekš tikuši rotēti citos amatos, patlaban daudz dziļāk un analītiskāk skatās uz problēmjautājumiem. «Darbinieku rotācija ir paredzēta, lai veselības sistēma strādātu labāk,» uzsver Čakša.

BNN jau vēstīja, ka Veselības inspekcijas (VI) vadītāja Aija Mežsarga, kā arī viņas vietniece un inspekcijas Veselības aprūpes uzraudzības un kontroles departamenta vadītāja Iveta Šica pirmdien, 24.aprīlī, saņēmušas vēstuli no VM, kurā abām tiek piedāvāts mainīt amatu.

Šica ziņoja, ka viņu Čakša rosina pārcelt Valsts sporta medicīnas centra direktora vietnieka fiziskās veselības aprūpes jautājumos amatā, savukārt Mežsargai piedāvāts Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra direktora vietnieces amats.

Mežsarga pērn februārī tika aizrotēta uz VI no Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra, kur viņa tolaik ieņēma direktores amatu. Rotācija toreiz notikusi, balstoties uz VM izdotu rīkojumu. Mežsarga gan toreiz teica, ka sīkāki paskaidrojumi par rotācijas iemesliem rīkojumā netika sniegti.

Ref:224.000.103.1006

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas