Čehijā partijas vienojas par jaunu koalīciju, prezidents joprojām slimnīcā

Čehijā pēc nesenajām parlamenta vēlēšanām vienošanos par jaunas valdošās koalīcijas izveidi panākušas centriskās un centriski labējās partijas. Tikmēru nav, kas nominē premjerministra kandidātu, jo prezidents Milošs Zemans (Miloš Zeman) jau ilgāku laiku atrodas smagā stāvoklī slimnīcā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Otrdien, 2.novembrī, par koalīcijas vienošanās panākšanu paziņojis Petrs Fiala (Petr Fiala), kurš ir liberālkonservatīvās Pilsoniski Demokrātiskās partijas līderis un potenciālais nākamās valdības vadītājs. «Mēs panācām vienošanos par mūsu koalīcijas līgumu. Mēs arī vienojāmies par mūsu koalīcijas dienaskārtību,» sacījis Fiala.

Lasiet arī: Čehijā saceļas politiska vētra ap sirgstošo prezidentu Zemanu

Kopīgā valdībā iecerējušas strādāt piecas politiskās partijas, kas sagrupējušās divās partiju apvienībās. Parlamenta vēlēšanās, kas notika no 8. līdz 9.oktobrim, tās ieguva 108 no kopumā 200 deputātu vietām, uzvarot pašreizējo premjerministru Andreju Babišu (Andrej Babiš) un viņa sabiedrotos. Nākamai valdībai viens no galvenajiem uzdevumiem būs uzlabot valsts finanšu stāvokli, ko nopietni iespaidojusi Covid-19 pandēmija un pašreizējās valdības dāsnie tēriņi. Babiša valdība panākusi nodokļu samazinājumus, vienlaikus ceļot pensijas un valsts sektorā strādājošo algas.

Politisko procesu gaidīšanas režīmā nostādījusi ilggadējā Čehijas prezidenta Miloša Zemana veselība. Viņš atrodas slimnīcā kopš 10.oktobrā, un pagaidām nevar pildīt savu pienākumu par premjerministra kandidāta nosaukšanu, jo ilgstoši uzturas slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā un viņa veselības stāvoklis tiek turēts slepēnībā, ziņo The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas