Čehijā pēc apzinātas inficēšanās ar kovidu mirusi folka dziedātāja

Čehijā pāragri, 57 gadu vecumā noslēdzies pazīstamās folkmūzikas dziedātājas Hanas Horkas (Hana Horká) mūžs. Sieviete nav bijusi vakcinējusies pret kovidu, taču apzināti inficējusies, lai saņemtu kovida sertifikātu un varētu uzstāties koncertos, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Horkas devums čehu kultūrā ir nozīmīgs. Viņa bijusi 1976.gadā dibinātās folkmūzikas grupas Asonance vokāliste. Muzikālā apvienība darbojusies līdz šim brīdim, bet turpmāk tai būs jāiztiek bez dziedātājas.

Hana Horka mirusi svētdien, 16.janvārī, pavēstījis viņas dēls Jans Reks (Jan Rek). Sieviete pēc pašas vēlēšanās pirms Ziemassvētkiem uzturējusies kopā ar dēlu un vīru, kuri abi bijuši vakcinējušies un tobrīd inficēti ar koronavīrusu.

Pēc inficēšanās ģimenē Horkai bijusi smaga slimības gaita. Divas dienas pirms nāves viņa publicējusi šādu ierakstu sociālajos medijos: «Es izdzīvoju (..), tas bija saspringti. Tā, tagad būs teātris, pirts, koncerts (..) un steidzams brauciens uz jūru.»

Čehijā, kas šobrīd saskaras ar ļoti augstu kovida izplatību, kovida sertifikāts par vakcināciju vai nesenu slimības pārslimošanu ir nepieciešams, lai apmeklētu kultūras un sporta centrus, kafejnīcas, bārus, kā arī lai ceļotu. Pēc sievietes dēla teiktā, Horka kovida jautājumos ticējusi dezinformācijai un izteikumiem par dabiskas imunitātes iegūšanu. Viņa svešiniekiem internetā ticējusi vairāk nekā saviem ģimenes locekļiem, tā Jana Reka teikto citē The Guardian.

Lūk, grupas Asonance mūzikas video ar nelaiķi Hanu Horku pie mikrofona.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas