Čehija pret savu premjerministru Babišu vēršas jaunajā ES Prokuratūrā

Prokuratūra Čehijā pavēstījusi, ka lieta par premjerministra Andreja Babiša (Andrej Babiš) iespējamu interešu konfliktu ir nosūtīta jaunizveidotajai ES tiesībsargājošai iestādei Eiropas Prokuratūrai, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

1.jūnijā darbu sākusi Luksemburgā izvietotā ES iestāde Eiropas Prokuratūra. Tās uzdevums ir izmeklēt krāpnieciskus ES fondu naudas izmantošanu un citus finanšu noziegumus.

Šopavasar, aprīlī Eiropas Komisija audita ziņojumā secināja, ka Čehijas premjerministrs Andrejs Babišs ir nonācis interešu konfliktā, jo ir vienlaikus valsts amatpersona kā valdības vadītājs un lieluzņēmuma Agrofert īpašnieks. Agrofert nodarbojas ar pārtikas, ķīmisku vielu ražošanu un darbojas mediju biznesā un ir saņēmis ES fondu finansējumu.

Lasiet arī: Polija atsakās pildīt ES Tiesas spriedumu par brūnogļu raktuvēm

Pats Babišs, kurš, pārstāvot centriski labējo partiju ANO 2011, premjerministra amatu ieņem kopš 2017.gada, ir noliedzis, ka būtu darījis ko nelikumīgu. Politiķis cita starpā ir arī bijušais slepenpolicijas ziņotājs Čehijas komunistiskā perioda laikā un šobrīd piektais bagātākais cilvēks Čehijā.

Citās domās par Babiša iespējamo vainu ir prokuratūra Prāgā.

«Attiecībā uz Jūsu vaicājumu jaunizveidotajai Eiropas Prokuratūrai ir nosūtītas ziņojuma veidlapas par divām lietām,» tā ziņu aģentūrai AFP atbildējis Prāgas prokurors Boriss Havels.

Andrejs Babišs, kura vadītā valdība Čehijā ir nonākusi kritikas krustugunīs par darbību cīņā ar Covid-19 pandēmiju, šonedēļ parlamentā izturēja neuzticības balsojumu. Pats politiķis vērtējis, ka centienos viņu gāzt no amata vainojami ārēji spēki, vēsta EurActiv un AFP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas