Čehijā vaino Huawei slepenā privātu datu vākšanā

Ķīnas telekomunikāciju milzis Huawei Čehijā tiek vainots par iespējamām nelikumīgām darbībām saistībā ar personas datu vākšanu un to nosūtīšanu uz Ķīnu. Uzņēmums noliedz nelikumības.

Kā šonedēļ vēsta Honkongas laikraksts South China Morning Post un ziņu aģentūra AFP, izmeklēšanā, ko veicis Čehijas sabiedriskais radio atklāts, ka Huawei atzars Čehijā «slepus vācis klientu, amatpersonu un biznesa partneru personas datus».

Atsaucoties uz diviem bijušiem Huawei vadības darbiniekiem, kuri informāciju atklājuši ar nosacījumu, ka paliks anonīmi, Ķīnas uzņēmums tiem licis ievadīt šos datus datorsistēmā, ko «pārvalda tikai no Huawei galvenā biroja Ķīnā».

Čehijā vāktie dati bijuši konkrēto personu bērnu skaits, vaļasprieki un finansiālā situācija, vēsta mediji.

Atbildot uz presē izskanējušo informāciju, Huawei pārstāvji pirmdien, 22.jūlijā, paziņojuši, ka uzņēmums nav pārkāpis nekādus Eiropas Savienības tiesību (ES) aktus.

Uzņēmuma pārstāvji Latvijā portālam BNN norādīja, ka uzskata Čehijas sabiedriskā radio žurnālistu pētījumā secināto par «pilnībā nepatiesām un nepamatotām apsūdzībām». «Veids, kādā Huawei apstrādā lietotāja datus Čehijas Republikā, pilnībā atbilst visiem piemērotajiem Čehijas un ES tiesību aktiem,» tā uzņēmuma pārstāvji Latvijā.

Huawei arī lūdza ņemt vērā, ka uzņēmumam ir tiesības sākt tiesvedību, lai aizsargātu reputāciju.

Pretrunīgi vērtēts uzņēmums ar kārdinošām tehnoloģijām

Huawei, kas ir pasaulē lielākais telekomunikāciju aprīkojuma ražotājs pēc pārdošanas apjoma un viens no lielākajiem piektās paaudzes (5G) mobilo sakaru aparatūras nodrošinātājiem, jau ilgāku laiku tiek pelts no Amerikas Savienoto Valstu puses kā potenciāli bīstams partneris.

Pats uzņēmums konsekventi uzsver, ka šādiem apgalvojumiem nav pamata.

Laikā, kad ES dalībvalstis un citas valstis sacenšas jaudīgāko mobilo sakaru tīklu izveidē, no tehnoloģiju piedāvājuma viedokļa tieši Huawei tiek uzskatīts par pirmo izvēli ar modernāko 5G aparatūru.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas