Čehijas premjerministrs piesaka valdības atkāpšanos

Čehijas premjerministrs Bohuslavs Sobotka (pa kreisi) un finanšu ministrs Andrejs Babišs

Čehijas premjerministrs paziņojis, ka šonedēļ iesniegs valdības demisijas rakstu, uzskatot, ka ar valsts finanšu ministru saistīti neskaidri naudas darījumi.

Britu sabiedriskais medijs BBC vēsta, ka Čehijas valdības vadītājam, sociāldemokrātam Bohuslavam Sobotkam (Bohuslav Sobotka), kura vadībā vairāk nekā trīs gadus strādājusi salīdzinoši stabila koalīcijas valdība, ir samilzušas domstarpības ar finanšu ministru, miljardieri Andreju Babišu (Andrej Babiš).

Domstarpības sasniegušas augstāko punktu, kad Čehijā izskanējis, ka finanšu ministrs izvairījies no nodokļu nomaksas saistībā ar viņam piederoša uzņēmuma izdotiem vērtspapīriem. Premjerministrs šādu rīcību nosaucis par nepieņemamu un otrdien, 2.maijā, solījis, ka šonedēļ informēs Čehijas prezidentu par valdības demisiju.

Sobotka ar paziņojumu nācis klajā piecus mēnešus pirms Čehijas parlamenta vēlēšanām, kur saskaņā ar pašreizējiem sabiedriskās domas aptauju rezultātiem Babiša centriskā partija Neapmierināto pilsoņu akcija iegūs krietni lielāku vēlētāju atbalstu nekā Premjerministra pārstāvētā Čehijas Sociāldemokrātiskā partija.

Ref: 111.111.103.4547

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas