Čehijas prezidents izvirza premjerministru no organiskā stikla būdas

Čehijā mēnesi ilgu gaidīšanu uz nākamā valdības vadītāja izvirzīšanu pārtraucis Čehijas prezidents Milošs Zemans (Miloš Zeman). Viņš valdības vadītāja amatam nominējis Petru Fialu (Petr Fiala), turklāt tas noticis visai savdabīgos apstākļos, jo Zemans ir inficējies ar Covid-19, tomēr izvirzīšanu veicis klātienē, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Svētdien, 28.novembrī, Čehijas prezidenta rezidencē, Lāni pilī, notikusi svinīgā ceremonija, kur Zemans, organiskā stikla sienu norobežots no apkārtējiem, uzņēmis liberālkonservatīvo politiķi Fialu. Oktobrī notikušo parlamenta vēlēšanu uzvarētājam Petram Fialam no liberālkonservatīvās Pilsoniski Demokrātiskās partijas Zemans uzticējis uzdevumu izveidot nākamo Čehijas valdību un gūt parlamenta vairākuma atbalstu.

Uzrunājot amata kandidātu pa mikrofonu, pēc tam, kad prezidentu ratiņklēslā organiskā stikla būdā ieveduši mediķi pilnā aizsargtērpā, Zemans sacījis, ka nākamās divas nedēļas viņš iztaujās ministru amata kandidātus.

Šis darbs noslēgsies 13.decembrī, kad potenciālais Petra Fialas ministru kabinets varēs pārņemt valdības grožus no līdzšinējā premjerministra, labējā populista Andreja Babiša (Andrej Babiš), vēsta BBC.

Lasiet arī: Čehijā partijas vienojas par jaunu koalīciju, prezidents joprojām slimnīcā

BNN jau vēstīja, ka kopīgā valdībā iecerējušas strādāt piecas politiskās partijas, kas sagrupējušās divās partiju apvienībās. Parlamenta vēlēšanās, kas notika no 8. līdz 9.oktobrim, tās ieguva 108 no kopumā 200 deputātu vietām, uzvarot pašreizējo premjerministru Babišu un viņa sabiedrotos. Nākamai valdībai viens no galvenajiem uzdevumiem būs uzlabot valsts finanšu stāvokli, ko nopietni iespaidojusi Covid-19 pandēmija un pašreizējās valdības dāsnie tēriņi. Babiša valdība panākusi nodokļu samazinājumus, vienlaikus ceļot pensijas un valsts sektorā strādājošo algas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas