Čehijas prezidents piesakās apmeklēt Krievijas pārcelto Uzvaras dienu

Čehijas prezidents Milošs Zēmans (pa kreisi) un Krievijas prezidents Vladimirs Putins 2015.gadā

Krievija svinības, lai atzīmētu 75.gadadienu, kopš sabiedroto uzvaras pār nacistisko Vāciju Otrajā pasaules karā, ir pārcēlusi uz vēlāku laiku šogad. Vēl nezinot svinību datumu, gatavību tās apmeklēt ir paudis Čehijas prezidents Milošs Zēmans (Miloš Zeman), vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Aizvadītajā nedēļā Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka svinības, kurās ierasti tiek rīkota vērienīga militārā parāde un uz kurām tiek ielūgti virknes pasaules valstu vadītāji, ir pārceltas uz vēlāku laiku 2020.gadā. Lēmumu viņš skaidrojis ar jaunā koronavīrusa pandēmiju un paudis gatavību atbalstīt pasākumu rīkošanu, kad vīrusa radītais satricinājums būs pārdzīvots.

Lasiet arī: Prāgā demontēs Padomju karavadoņa pieminekli

Kā raksta TASS, Milošs Zēmans svētdien, 19.aprīlī, intervijā Čehijas radio Frekvence 1 sacījis: «Es pieņēmu prezidenta Putina ielūgumu. (..)

Šķiet, ka svinības notiks septembrī, nevis 9.maijā. Tas būtu loģiski, jo Otrais pasaules karš beidzās septembrī, un 9.maijā karš beidzās Eiropā.»

Virknei Padomju Krievijas kaimiņvalstu Padomju Savienības uzvara Otrajā pasaules karā 1945.gadā nozīmēja gadu desmitiem ilgu okupāciju un nežēlīgas masu represijas pret civiliedzīvotājiem, ko īstenoja Padomju vara.

Gan Krievijā, gan Čehijā turpinās COVID-19 uzliesmojums. Līdz pirmdienai Krievijā no COVID-19 komplikācijām ir miris 361 cilvēks (infekcija apstiprināta 42 853 cilvēkiem), bet Čehijā miruši 188 (6 787 inficētie), tā, balstoties uz abu valstu atbildīgo iestāžu izplatīto informāciju, vēsta Eiropas Slimību Profilakses un kontroles centrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas