Ceļ apsūdzību dzērājšoferim par astoņus gadus vecas meitenes sabraukšanu Pļavniekos

Šī gada sākumā, 9.janvārī, Rīgā, A.Saharova ielā notika ceļu satiksmes negadījums, kurā tika uzbraukts trīs gājējām, tai skaitā 2013.gadā dzimušai meitenei, kura vēlāk no gūtajām traumām mira medicīnas iestādē.

Par šo gadījumu tika uzsākts kriminālprocess. Pēc izmeklēšanas darbību veikšanas un pierādījumu nostiprināšanas šī gada 11.februārī kriminālprocess tika nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

9.janvāra pēcpusdienā Rīgā, A.Saharova ielā, uz regulējamas gājēju pārejas, kāds transportlīdzekļa Mercedes-Benz vadītājs uzbrauca trīs gājējām, kuras guva miesas bojājumus un tika nogādātas medicīnas iestādē. Pēc ceļu satiksmes negadījuma transportlīdzekļa vadītājs aizbrauca no negadījuma vietas.

Vēlāk astoņus gadus vecā meitene no gūtajām traumām medicīnas iestādē mira.

Valsts policija par notikušo uzsāka kriminālprocesu un apstākļu skaidrošanu.

Pēc sākotnējās informācijas iegūšanas,  tika aizturēts Mercedes-Benz vadītājs kāds 1987.gadā dzimis vīrietis, kurš vadīja spēkratu būdams alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Taču, Valsts policijai iegūstot papildu pierādījumus, izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka persona, kura izraisīja negadījumu, ir cita – kāds 1989.gadā dzimis vīrietis. Viņš tika aizturēts un viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Tika noskaidrots, ka viņš vadījis transportlīdzekli būdams alkohola reibumā virs noteiktās normas, kā arī vīrietim nebija transportlīdzekļa vadīšanas tiesību.

Veicot apjomīgu izmeklēšanu un pierādījumu nostiprināšanu, cieši sadarbojoties ar vairākām valsts pārvaldes iestādēm, šī gada 11. februārī kriminālprocess tika nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc diviem Krimināllikuma pantiem: Krimināllikuma 262.panta ceturtās daļas, proti, par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz desmit gadiem.

Kā arī pēc Krimināllikuma 262.1 panta otrās daļas, proti, par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot noteikto kārtību, ja to izdarījis transportlīdzekļa vadītājs, kas izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kura rezultātā cietušajam nodarīts viegls, vidējs vai smags miesas bojājums vai kura rezultātā iestājusies cilvēka nāve.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz septiņiem gadiem.

Savukārt attiecībā pret citām iepriekš minētajā negadījumā iesaistītām personām, no esošā kriminālprocesa tika izdalīti materiāli, katras personas saukšanai pie atbildības. Šajā gadījumā izmeklēšana turpinās un šobrīd plašākus komentārus Valsts policija nesniedz.

Valsts policija izsaka visdziļāko līdzjūtību meitenītes ģimenei un tuviniekiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas