Ceļojums bez bēdām: septiņi padomi

Plānošana un atbilstoša sagatavošanās ceļojumam bieži vien ir viens no svarīgākajiem aspektiem, kas ļaus izbaudīt brīvdienas pilnībā. Tas īpaši attiecināms uz došanos ilgākā atpūtā, kad iecerēts apceļot vairākus punktus uz pasaules kartes. Taču arī vietēja mēroga pārbraucienos der pievērst uzmanību tādiem faktoriem kā drošībai, veselībai un finansējumam – tas palīdzēs nepiedzīvot vilšanos, atrodoties tālu no mājām, raksta portāls Travelnews.lv.

1. Maršruts

Pirms došanās ceļā, jebkurā gadījumā centieties maksimāli izplānot maršrutu. Informējiet ģimeni un draugus par to, kur plānojat pavadīt brīvdienas, lai ārkārtas gadījumā viņi zinātu jūsu iespējamo atrašanās vietu.

2. Kravāšanās

Kravājot ceļasomas, obligāti jāpievērš uzmanība klimatam un iespējamajiem laika apstākļiem galamērķī. Ņemiet vērā bagāžas izmēru un svara ierobežojumus; izvēlieties tikai tos apģērbu gabalus, kuri ir nepieciešami. Svarīgi izvēlēties arī jūsu vajadzībām piemērota materiāla un lieluma ceļasomas.

3. Apdrošināšana

Ceļojuma apdrošināšana mazinās raizes gadījumā, ja pazaudēsiet somas, pases, nokavēsiet lidmašīnu vai saslimsiet, atrodoties ārzemēs. Noteikti jāvelta mazliet laika visatbilstošākā apdrošināšanas piedāvājuma izvēlei.

4. Komunikācijas

Pašsaprotami, ka visticamāk brīvdienu laikā jums līdzi būs mobilais tālrunis. Taču, atrodoties ārzemēs, vienmēr jāuzmanās no sakaru operatoru paaugstinātajiem tarifiem, tādēļ pirms izbraukšanas noskaidrojiet, cik izmaksās mobilās sarunas vietā, uz kuru dodaties. Ja kādā no galamērķiem plānojat atrasties ilgāku laiku, nonākot tur, labāk izmantojiet uz vietas nopērkamās priekšapmaksas SIM kartes.

5. Nauda

Nepārvadājiet līdzi lielas naudas summas. Debetkarte, kredītkarte un neliels skaidras naudas daudzums vietējā valūtā būtu ideāls risinājums. Vienmēr padomājiet par naudas uzglabāšanu, piemēram, nenēsājiet maku bikšu aizmugurējā kabatā. Labāk izvēlieties jostas somiņu – tā vienmēr būs jūsu redzeslokā, kā arī viegli aizsniedzama.

6. Drošība

Vienmēr iepazīstieties ar galamērķa valsts likumiem, dažādiem ierobežojumiem, iespējamiem sodiem. Veltiet mazliet laika un internetā izlasiet konkrētās valsts jaunākās ziņas. Atzīmējiet kartē vēstniecības un citas institūcijas ārzemēs, kur ārkārtas situācijā būtu iespējams vērsties pēc palīdzības.

7. Veselība

Pirms došanās ilgākā ceļojumā, veltiet laiku ārsta un zobārsta vizītēm, lai noskaidrotu, kāds ir jūsu veselības stāvoklis un ar ko vajadzētu rēķināties. Atkarībā no galamērķa atrašanās vietas, nepieciešamības gadījumā vakcinējieties, piemēram, pret tīfa paveidiem vai trakumsērgu. Ja jums pastāvīgi jālieto medikamenti, turiet tos oriģinālajā iepakojumā, lai nerastos pārpratumi drošības pārbaudēs lidostās un citur.

Ref: 104.000.103.2205

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas