Ceļošana ES: Eiropas Komisija digitālajam kovida sertifikātam ievieš deviņu mēnešu termiņu

Lai pandēmijas apstākļos ES iedzīvotāji varētu turpināt ceļot pa bloka teritoriju, Eiropas Komisija (EK) ir pieņēmusi noteikumus par deviņu mēnešu jeb 270 dienu termiņu ES digitālajam kovida sertifikātam attiecībā uz pārrobežu ceļošanu ES.

Kā otrdien, 21.decembrī, paziņojumā presei rakstīja EK noteikumi pieņemti pēc ES dalībvalstu kopēja aicinājuma, kas izteikts 16.decembra Eiropadomes sanāksmē.

«Ar jaunajiem noteikumiem par ceļošanu ES iekšienē tiek saskaņoti atšķirīgie noteikumi dažādās dalībvalstīs. Šajā derīguma periodā ir ņemti vērā Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra norādījumi, saskaņā ar kuriem balstvakcināciju ieteicams veikt ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc pirmā vakcinācijas cikla pabeigšanas. Sertifikāts būs derīgs papildu trīs mēnešus pēc minētajiem sešiem mēnešiem, lai nodrošinātu to, ka var tikt pielāgotas valstu vakcinācijas kampaņas un iedzīvotājiem ir piekļuve balstvakcinācijas saņemšanai,» skaidrojuši EK pārstāvji.

Lasiet arī: PVO: Visiem pandēmija ir līdz apnikusi līdz riebumam

Otrdien EK arī pielāgojusi noteikumus par vakcinācijas sertifikātu kodēšanu. Tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu to, ka vakcinācijas sertifikātus, ar kuriem apliecina pirmreizējā vakcinācijas kursa pabeigšanu, vienmēr var nošķirt no vakcinācijas sertifikātiem, kas izdoti pēc vakcīnas balstdevas saņemšanas.

Balstvakcināciju iecerēts reģistrēt šādi:

– ar 3/3 norāda balstdevas saņemšanu pēc divu devu pirmreizējās vakcinācijas kursa;

– savukārt ar 2/1 norāda balstdevas saņemšanu pēc vienas devas vakcinācijas vai pēc divu devu vakcīnas vienas devas vakcinācijas pārslimojušai personai, vēstīts paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas