«Ceļot tālu šobrīd ir neprāts». Igaunijā sazināsies ar atbraucējiem no Ēģiptes, citām valstīm

Igaunijā Veselības pārvalde pievērsusi uzmanību iedzīvotājiem, kuri pagājušajā, skolēnu brīvlaika nedēļā ceļojuši uz ārzemēm. Plānots ar tiem uzturēt kontaktu, lai nodrošinātu, ka valstī netiek atkārtoti izplatīta slimība Covid-19, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kaimiņvalstī no 19. līdz 23.aprīlim bijis skolēnu brīvlaiks, un 4,4% no aizvadītās nedēļas jaunajiem saslimšanas gadījumiem bijuši saistīti ar iedzīvotāju ceļojumiem uz ārvalstīm. Lielākais skaits atpūtnieku, kuri ārzemēs inficējušies ar vīrusu SARS-CoV-2, atgriezušies no Ēģiptes.

Igaunijā joprojām ir spēkā prasība, ka cilvēkam, kurš valstī ierodas epidemioloģiski nedrošas valsts, kur infekcijas rādītājs pārsniedz 150 uz 100 000 iedzīvotājiem, ir jāpavada desmit dienas pašizolācijā. Otrs variants pašizolācijai ir septiņu dienu laikā divas reizes nodot Covid-19 analīzes un saņemt negatīvus rezultātus.

Lasiet arī: Igaunijas premjerministre cer vasarā dot atelpu no ierobežojumiem

Komentējot situāciju, ka iedzīvotāji dodas uz ārvalstīm laikā, kad valstī turpinās sīva cīņa ar jauno koronavīrusu, lai varētu atcelt epidemioloģiskos ierobežojumus, Igaunijas Veselības un darba lietu ministrs Tanels Kīks (Tanel Kiik) sacījis, ka pandēmijas laikā cilvēkiem, domājot par atpūtas braucieniem, nevajadzētu domāt, kas ir atļauts un kas ne.

«Šis ir periods, kad ceļot uz eksotiskām vietām nav veselais saprāts. Šobrīd ir laiks, kad atpūsties dzimtenē vai kaimiņvalstīs,» tā Igaunijas Veselības un darba lietu ministra pausto citē ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas