Ceļotāju pāris par laulībām Āfrikā un ceļojumiem pa pasauli

Foto: Jēkabs Andrušaitis/ attēlu aizliegts pārpublicēt

Par laulātu pāri, labākajiem draugiem un ceļa biedriem Alīnu un Jēkabu Andrušaitiem varētu teikt tā – avantūristi, kuri savu dzīvi piepilda ar pieredzi un stāstiem, bauda dzīvi, iekarojot pasauli kopā! Alīna un Jēkabs ir ceļotāji, kuri sešu gadu laikā apceļojuši teju 60 dažādas pasaules valstis, kā arī vijuši laulības saites pasakaini eksotiskā vietā – Seišelu salās, Āfrikā. Sarunā ar chillpill.lv Alīna dalās padomos un pieredzē par pieredzētajām situācijām šo sešu gadu laikā, kā arī pastāsta par pieredzi, precoties paradīzes salā!

Kā vienmēr, sāksim ar iepazīšanos – Alīna un Jēkabs. Ikdienā Jēkabs strādā informāciju tehnoloģiju sfērā, taču Alīna darbojas medicīnas preču tirdzniecības jomā. Respektīvi, abi ir pilna laika darbinieki. Ceļo tik daudz, cik ļauj atvaļinājums, taču pēdējos gados klāt nākuši arī komandējumi ārpus Latvijas, kas deva iespēju reizē ceļot!

Jebkuram ceļojumam būtiska sastāvdaļa ir plānošana, kas sākotnēji ceļotājiem šķitis ļoti sarežģīts process, «lai gan tagad šī kļuvusi par ceļojuma teju vai par interesantāko daļu», tā Alīna.

Jā, bieži vien cilvēku ceļošanas vēlme sairst tieši šajā momentā, jo tomēr ir vērā ņemamas pamatlietas, ar ko jāiepazīstas pirms došanās ceļojumā. Alīna padalīsies arī dažos noderīgos padomos!

Kā sākt plānot ceļojumu? Kad tas jāsāk darīt?

Jautājot, cik vispār laika aizņem kāda ceļojuma plānošana, Alīna stāsta: «Ar to plānošanu ir interesanti, pirmais plānošanas vilnis ir tad, kad nopērkam biļetes, tas reizēm ir pat 10–11 mēnešus pirms ceļošanas, tad bieži vien ir ceļojums paliek trešajā plānā, laiks paskrien tik ātri, ka attopamies, kad atlikusi vien nedēļa. Tomēr esmu apguvusi plānošanas prasmi ilgstošā periodā.»

Nu jau varētu teikt, ka Alīna un Jēkabs ir veterāni ceļojumu plānošanā, taču neviens sākums nav viegls, viņa min, ka sākotnēji palīdzējuši draugi un paziņas, ko viņa arī iesaka citiem – jautāt zinošiem, pieredzējušiem cilvēkiem, jo “citreiz tu nezini, ko tu nezini”. Alīna arī pati vēl pirms ceļošanas aktīvi lasījusi ceļojumu forumus un smēlusies idejas un zināšanas, kas vēlāk noderējušas arī praksē.

«Es noteikti ieteiku papētīt dažādus ceļojumu un ceļotāju blogus, tas noteikti noderēs,» saka Alīna.

Precēties kā otrdienas romantiskā vakara filmās. Paradīzes nostūrī Āfrikā – Seišelu salās

Pieņemot lēmumu par pāra savienību, esot bijuši apmēram pieci mēneši līdz interesējošajam datumam, kā piecu mēnešu laikā izdevās visu saorganizēt, ja laulību ceremonija ir Āfrikā?

«Jāsāk ar to, ka kādreiz mums nebija ideja par to, ka laulāsimies ārzemēs, tad vienā brīdī visi mums sāka jautāt, kurā pasaules malā tad precēsieties? Mēs sapratām, ka tā nemaz nav slikta doma. Mums ļoti patika ideja par Maldīvu salām, taču tur ceremonija nebūtu juridiski saistīta, jo tā ir musulmaņu ticīga valsts un līdz ar to viņi nevar oficiāli salaulāt. Tad mēs sapratām, ka mums vajadzēs palīdzību no kāda, kurš to darījis iepriekš.»

«Mēs painteresējāmies kādā no tūrisma aģentūrām un tur kāda meitene jau bija organizējusi vairākiem pāriem kāzas ārpus Latvijas. Lūdzot ieteikumus, viens no variantiem bija Seišelu salas. Man uzreiz runāja šī ideja. Veiksmīgas sagadīšanās pēc šai meitenei bija komandējums uz salām, viņa bija uz vietas un varēja izpētīt, vai viss atbilst patiesībai tam, ar ko iepazinos internetā es. Bija ļoti interesanti, ka viņas viedoklis pilnībā sakrita ar to, ko es biju internetā izlasījusi, viņa mums palīdzēja visu orgaizēt,» īsumā stāsta jaunā sieviete.

Ar pilnu raksta materiālu var iepazīties portālā chillpill.lv.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. iedomajies-kada tur meitene organizejusi kazas Seiselu salas ,nu,vienreizeji!Arkartigai vertigi jaunumi lasitajiem.Ziniet ,Alina un Jekab ,mums nu galigi neinterese Jusu svaigas zinas mums ir savas zinas ,ka jau visiem citiem parastiem cilvekiem.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas