Celtniecībai Igaunijā 8% lejupslīde gada otrajā ceturksnī

Celtniecības uzņēmumi Igaunijā 2020.gada otrajā ceturksnī piedzīvojuši ražošanas apjoma lejupslīdi astoņu procentu apmērā, liecina oficiālie statistikas dati.

Kā paziņojumā presei trešdien, 26.augustā, vēsta Igaunijas Statistikas pārvalde, igauņu celtniecības uzņēmumiem savā valstī darbu apjoms sarucis par pieciem procentiem.

No aprīļa līdz jūnijam šogad celtniecības uzņēmumu darba kopējā ražošanas vērtība bijusi 743 miljoni eiro, no kuriem ēku būvniecība bijusi 503 miljonu eiro vērtībā, bet inženiertehniskie būvdarbi – 240 miljonu eiro vērtībā.

Lasiet arī: Kazāks: Latvijas ekonomikā zemākais punkts COVID-19 krīzē ir aiz muguras

«Šogad ir sācis augt inženiertehnisko darbu būvniecības apjoms salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, tomēr [celtniecībā kopumā] tas nav kompensējis lejupslīdi ēku būvniecībā,» tā jaunākos datus komentējusi Igaunijas statistikas pārvaldes vadošā analītiķe Merike Sinisāra (Merike Sinisaar).

Attiecībā uz igauņu celtniecības uzņēmumu darbu apjomu ārvalstīs gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, novērots ražošanas apjoma kritums par nepilniem 50%, liecina oficiālie statistikas dati.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas