Cenšas pierādīt, ka Krievijā ražotie tramvaji atbilst ES prasībām

Pašvaldības AS Daugavpils satiksme vēl turpina darbu, lai pierādītu, ka jauno Krievijā ražoto pilsētas tramvaju tehniskie parametri atbilst Eiropas Savienības (ES) prasībām, izriet no domes amatpersonu teiktā preses konferencē.

Krievijas militāri rūpnieciskā kompleksa ražotus tramvajus pilsētai piegādā uzņēmums Railvec no Lietuvas. Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Lāčplēsis (Latgales partija) pastāstīja, ka tuvākajā laikā uz pilsētu tiks piegādāts pēdējais – astotais – līgumā paredzētais tramvajs.

Viņš skaidro, ka pašlaik notiek darbs ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru, «lai viņus pārliecinātu, ka tramvaju tehniskie rādītāji un parametri atbilst tām prasībām, kas ir spēkā ES». Tas nozīmē, ka ir veikta tramvaju ekspertīze, un aģentūrai saskaņošanai nosūtīta nepieciešamā informācija. Pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S) uzsvēra, ka dažādas pārbaudes notiek, lai pašvaldība kāda neizdarības dēļ nezaudētu līdzekļus.

Gan Lāčplesis, gan Elksniņš vairījās prognozēt, kad jaunais sabiedriskais transports sāks kursēt pilsētā. Domes priekšsēdētājs pauda, ka sīkāka informācija varētu būt pieejama pēc mēneša vai pusotra.

Jaunie tramvaji jau pašlaik varētu kursēt 2.maršrutā. Citos maršrutos tie varēs kursēt pēc renovācijas darbu pabeigšanas.

Kā ziņots, Daugavpils dome tika nolēmusi pirkt Krievijas militāri rūpnieciskā kompleksa ražotus tramvajus, ko pašvaldības uzņēmumam Daugavpils satiksme piegādās Lietuvas uzņēmums Railvec. Dome darījuma īstenošanai savai kapitālsabiedrībai nodrošinājusi galvojumu.

Kopējā līguma summa ir 4 093 600 eiro.

Līgumā norādītais piegādes laiks bija jau 26.jūlijs, līdz ar to piegādātājs nepilda līguma noteikumus, iepriekš norādīja Daugavpils satiksmē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas