Černobiļas radiācijas ietekmi uz veselību bērni nepārmanto, secināts pētījumā

Černobiļas atomkatastrofā cietušo cilvēku bērni, kas ieņemti kopš 1986.gada avārijas, nepārmanto vecāku gūto veselības kaitējumu DNS bojājumu veidā, tā secināts starptautiskā onkoloģijas pētījumā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Ceturtdien, 22.aprīlī, prestižajā britu zinātnes žurnālā Science publicēts ieskats pētījumā Černobiļas avārijas jonizējošā starojuma paaudžu pārmantojamības ietekmes neesamība (raksts par pētījumu angļu valodā šeit).

Lasiet arī: Zelenskis Černobiļu grib padarīt par oficiālu tūristu galamērķi

Pētījuma gaitā pilnībā analizēti genomi Černobiļas avārijas seku likvidatoru bērniem, kuri dzimuši laikā no 1987. līdz 2002.gadam. Izpētē, ko veikusi ukraiņu, krievu, japāņu, britu, amerikāņu un citu valstu pētnieku grupa, secināts, ka bērnu genomos nav atrastas mutācijas, kas būtu saistītas ar viņu vecāku pakļaušanu radioaktīvam starojumam.

Londonas Impēriskās augstskolas profesore Gerija Tomasa (Gerry Thomas), kura ir speciāliste ar radiāciju saistītu onkoloģisko saslimšanu pētniecībā, komentējusi, ka šis ir pirmais pētījums, kas parāda, ka «pat ja cilvēki tiek pakļauti starojuma devām, kas salīdzinājumā ar fona starojumu ir lielas, tās nav atstājušas iespaidu uz viņu turpmākajiem bērniem».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas