bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 11.12.2019 | Vārda dienas: Valdemārs, Valdis, Voldemārs
LatviaLatvija

Cērps: Latvijas Bankas prioritātei jābūt finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanai

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Uldis Cērps, FKTK, Latvijas Banka,

Uldis Cērps

Latvijas Bankas būtiskākajai prioritātei ir jābūt atbildībai par finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanu, sacīja potenciālais Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts, bijušais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Uldis Cērps.

Augstā amata pretendents norādīja, ka svarīgi šo atbildību skaidrāk noteikt likumā par Latvijas Banku, kā arī vērienīgāk to īstenot praksē. Cērps uzsvēra, ka Latvijas finanšu sistēmai ir daudz būtisku izaicinājumu, piemēram, aptuveni desmit bankām ir jāmaina biznesa modeļi, jo jāpārorientējas prom no līdz šim veiktās augsta riska nerezidentu apkalpošanas.

Pie finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanas kopā jāstrādā visām trim atbildīgajām institūcijām – Latvijas Bankai, FKTK un Finanšu ministrijai, uzskata potenciālais Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts.

Saskaņā ar FKTK vadītājas Santas Purgailes teikto piecām bankām ir nepieciešams veikt būtiskus risku mazināšanas pasākumus, atzīmēja Cērps. Viņš norādīja, ka šajā kontekstā Latvijas Bankai jāsniedz redzējums, kas jādara sistēmisko risku mazināšanai.

Laika ziņā aktuālākā prioritāte ir ātri atjaunot Latvijas Bankas reputāciju, uzsvēra Cērps. Viņš vērsa uzmanību, ka Latvijas Bankai pašlaik uzticas 45% iedzīvotāju, taču šis rādītājs varētu būt augstāks.

Tāpat nepieciešams uzlabot Latvijas Bankas pārvaldi, palielinot arī viedokļu dažādību Latvijas Bankas padomē, skaidroja potenciālais Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts. Pirms sīkākas iepazīšanās ar padomes darbu viņš atturējās komentēt, kā tehniski tas tiks veikts.

Cērps norādīja, ka jāstrādā pie Latvijas Bankas darbības efektivitātes uzlabošanas, jo tās darbība pašlaik izmaksā dārgi. Bijušais FKTK vadītājs kā piemēru minēja Igaunijas centrālo banku, kuras uzturēšanas izmaksas esot par 16 miljoniem eiro mazākas nekā Latvijas Bankas darbības izdevumi.

Cērps arī norādīja, ka Latvijas Bankas darbinieku skaits ir lielāks par Zviedrijas centrālajā bankā nodarbināto skaitu, lai gan šī valsts pēc iedzīvotāju skaita ir piecreiz lielāka un tās finanšu tirgus ir 30 reizes lielāks par Latvijas finanšu tirgu. Reizē vaicāts, vai tas nozīmētu kādu darbinieku atbrīvošanu no amata, Cērps norādīja, ka pagaidām nevar to komentēt, jo vispirms jāveic bankas darbības analīze.

Lasiet arī: Cērps oficiāli piesakās kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu

Kā ziņots, starp iespējamajiem Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātiem minēti arī pašreizējais Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks un Fiskālās disciplīnas padomes locekle Inna Šteinbuka.

Kandidatūras Latvijas Bankas prezidenta amatam jāizvirza līdz 29.novembrim. Centrālās bankas prezidentu amatā ievēlē Saeima pēc ne mazāk kā desmit parlamentāriešu ierosinājuma.

Latvijas Bankas pašreizējā prezidenta Ilmāra Rimšēviča amata pilnvaru termiņš beidzas 21.decembrī.


Pievienot komentāru

Grēta Tunberga kļūst par The Time gada cilvēku

Zviedru klimata glābšanas aktīviste Grēta Tunberga atzīta par amerikāņu žurnāla The Time gada cilvēku.

No Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas izstājas lidosta Rīga, LDz un Baltijas ekspresis

VAS Latvijas dzelzceļš un VAS Starptautiskā lidosta «Rīga» izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kuru vada ASV «melnajā sarakstā» iekļautais Aivars Lembergs.

Somija, noslēdzot prezidentūru, piedāvā bezmaksas mākslīgā intelekta kursu

Somija izvēlējusies noslēgt tās prezidentūru Eiropas Savienībā, piedāvājot visiem ES pilsoņiem bezmaksas iziet tiešsaistes mācību kursu par mākslīgo intelektu.

Linkaits: Lai arī Ventspils brīvostas konti ir slēgti, saimnieciskā darbība ostā turpinās

Lūgts vērtēt aktuālo situāciju Ventspils brīvostā, ministrs norādīja, ka visi Ventspils brīvostas konti ir slēgti, vienlaikus saimnieciskā darbība ostā turpinās – kravas tiek vestas, kuģi ienāk un iziet no ostas.

Pēdējos piecos gados KP konstatējusi 16 karteļa vienošanās

Par smagāko pārkāpumu konkurencei KP šajās karteļu lietās piemērojusi naudas sodus 11,3 miljonu eiro apmērā, kas karteļu dalībniekiem jāiemaksā valsts budžetā.

Kariņš uzdevis Pūcem izvērtēt ASV sankciju ietekmi uz Ventspils domes darbību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš otrdien, 10.decembrī, ir izdevis steidzamu rezolūciju vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem.

NVD atgādina: Ārstniecības iestādēm jānodrošina pacientu pieraksts uz 2020.gadu

Tuvojoties gada nogalei, Nacionālais veselības dienests arvien vairāk saņem pacientu sūdzības par rindu veidošanas kārtības neievērošanu ārstniecības iestādēs, kas nodrošina valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Igaunijā aicina potēt ukraiņu viesstrādniekus pret masalām

Igaunijas Veselības pārvalde izplatījusi ieteikumu uzņēmumiem, kuri nodarbina viesstrādniekus no Ukrainas, nodrošināt viņu vakcināciju saistībā ar slimības uzliesmojumu Ukrainā.

Lai pārņemtu Rīgas un Ventspils ostas, veidos jaunu kompāniju

Ministru kabinets trešdien, 11.decembrī, ārkārtas sēdē nolēmis aicināt Saeimu steidzami veikt grozījumus likumā Par ostām ar kuriem valsts pārvaldībā tiktu pārņemtas Rīgas un Ventspils ostas.

ANO tiesā: Mjanmas līdere noliedz genocīdu pret rohindžām

ANO Starptautiskajā Tiesā Mjanmas līdere Auna Sana Su Či aizstāvējusi savu valsti pret pārmetumiem, ka tās vara pastrādājusi genocīdu pret rohindžu tautības iedzīvotājiem.

Komisija atbalsta grozījumus, kas ļautu Rīgas domi ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vairākums nolēma konceptuāli atbalstīt likumu grozījumus, kas Rīgas domes iespējamās ārkārtas vēlēšanās ļautu pašvaldības domi ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem.

FKTK aicina finanšu tirgus dalībniekus nesniegt pakalpojumus Lembergam un iestādēm, kas pakļautas ASV sankcijām

FKTK aicina finanšu tirgus dalībniekus nesniegt nekādus finanšu pakalpojumus smagos noziegumos apsūdzētajam un ASV «melnajā sarakstā» iekļautajam Aivaram Lembergam.

Latvijā šogad ar fotoradariem konstatēti 3 179 vinjetes nemaksātāji

Ar fotoradaru palīdzību šogad konstatēti 3 179 kravas automašīnu vadītāji, kuri gan pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu, gan nebija nopirkuši vinjeti jeb samaksājuši nodevu par Latvijas galveno un reģionālo autoceļu lietošanu.

Ugunsgrēks Tartu privātmājā paņem ģimeni

Ugunsgrēkā Tartu pilsētā gājusi bojā piecu cilvēku ģimene, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Banka Citadele iegādājas Baltijā strādājošo līzinga kompāniju UniCredit Leasing

Citadele banka iegādāsies 100% SIA UniCredit Leasing akciju, ieskaitot tās Igaunijas un Lietuvas filiāles, tādējādi iegūstot UniCredit Leasing līzinga operācijas Baltijā.

Prognoze: Britu vēlēšanās uzvarēs Džonsona konservatīvie

Lielbritānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanās, kas gaidāmas ceturtdien, gaidāma premjerministra Borisa Džonsona Konservatīvās partijas uzvara un parlamenta vairākum izcīnīšana, tā prognozē britu sabiedriskās domas pētnieki YouGov.

Veikti 20% no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas projektēšanas Rail Baltica ietvaros

Pilnsabiedrība Bererix ir noslēgusi teritoriju, sliežu, pazemes telpu u.c. infrastruktūras topogrāfiskās izpētes un uzmērīšanas darbus.

Valdība par pašvaldību ministra rosināto Rīgas domes atlaišanu lems 17.decembrī

Valdība par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces rosināto Rīgas domes atlaišanu lems otrdien, 17.decembrī.

Nākamgad ģimenes ārsta apmeklējums daļai iedzīvotāju varētu kļūt dārgāks

Nākamgad samazināsies vai pieaugs vairāki pacientu līdzmaksājumi, tostarp par ģimenes ārsta apmeklējumu daļai iedzīvotāju būs jāmaksā divi eiro līdzšinējo 1,42 eiro vietā.

Autovadītājiem: Šorīt ceļi ir slideni, jābrauc uzmanīgāk

Apledojums 11.decembra rītā apgrūtina braukšanu vietām Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ASV liedz Lembergam un ģimenei korumpētības dēļ ieceļot ASV

ASV Valsts Departaments noteicis smagos noziegumos apsūdzētajam Aivaram Lembergam un viņa tuvākiem pieaugušiem ģimenes locekļiem aizliegumu ieceļot ASV, jo Vašingtona uzskata, ka Lembergs kā amatpersona bijis «iesaistīts apjomīgā korupcijā».

Šodien Latvijā sākas gripas epidēmija

Jelgavā reģistrēti 265,5 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem un Rīgā – 159,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

ReRe būve 1 nodevusi Valsts nekustamajiem īpašumiem Jaunā Rīgas teātra ēku

Pilnsabiedrība ReRe būve 1 otrdien, 10.decembrī, nodevusi VAS Valsts nekustamie īpašumi Jaunā Rīgas teātra ēku.

Valdība vienojas par atbalstu ES mērķim līdz 2050.gadam sasniegt klimatneitralitāti

Valdība vienojās par Latvijas atbalstu Eiropas Savienības mērķim līdz 2050.gadam kļūt par vienu no pirmajiem reģioniem, kas sasniedz siltumnīcefekta gāzu emisiju neto nulles līmeni jeb klimatneitralitāti.

Igauņu ministrs: Rail Baltica tiks pabeigts laikus, līdz 2026.gadam

Lai arī Igaunijā par Rail Baltica dzelzceļa līnijas būvdarbiem izskanējušas bažas par iespējamu gala termiņa kavēšanu, Igaunijas ekonomisko lietu un infrastruktūras ministrs Tāvi Āss uzskata, ka darbi tiks pabeigti laikā līdz 2026.gadam.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!