Cēsu alus apgrozījums pieaudzis par 12%

Eva Sietiņsone - Zatlere

Cēsu alus apgrozījums pieaudzis par 15%. Pērn Cēsu alus pārdošanas apjomi vietējā tirgū pieauguši par 15%, nodrošinot kopējā apgrozījuma pieaugumu par 12%. Kopējais pārdoto dzērienu apjoms 2010. gadā ir 68 miljoni litru, kas ir par 15% vairāk nekā 2009.gadā.

Neskatoties uz samērā nelielo alus tirgus kopējo pieaugumu, kas tika nodrošināts karsto laika apstākļu rezultātā vasaras mēnešos – 3%, uzņēmumam izdevies palielināt alus pārdošanas apjomus 2010.gadā vietējā tirgū par 17% vairāk kā pērn. Augošie pārdošanas rezultāti atspoguļojas arī stabilā tirgus daļas pieauguma tendencē – Cēsu alus 2010.gadā aizņem 30% no kopējā Latvijas alus tirgus, informē uzņēmums.

Alus segmentā, tāpat kā citos sektoros Latvijā, joprojām ir jūtama saspringtās ekonomiskās situācijas ietekme uz patērētāju izvēli. Maksātspēja ir viens no galvenajiem faktoriem, kas uztur alus tirgū būtisko (50%) 2l PET iepakojuma īpatsvaru. Tirgū stabilu izaugsmi uzrāda alus skārdeņu iepakojumā, aizvadītajā gadā kopējā tirgū tas uzrādījis 28% pieaugumu, savukārt Cēsu alus skārdeņu segmentā ieņem 1. vietu ar 38% lielu tirgus daļu, norāda uzņēmumā.

Neskatoties uz kopējā bezalkoholiskā tirgus negatīvo attīstības tendenci, Cēsu alus 2010.gadā paplašinājis savu darbību bezalkoholisko dzērienu tirgū, palielinot kopējos pārdošanas apjomus par 49%. Pamatā pieaugums izdevies sekmīgi ieviešot tirgū un uzsākot Latvijā, Cēsīs ražot pasaulē trešo populārāko kolas zīmolu – RC Cola (Royal Crown Cola), kā arī veiksmīgas Ulmaņlaika kvasa pārdošanas, ļāvušas ne tikai palielināt Cēsu alus pārstāvniecību kvasa segmentā, bet jau 2010.gadā paplašināt tieši dabīgi raudzēta kvasa tirgu – tagad tas jau sastāda 20% no kopējā kvasa tirgus.

2010.gads alus un dzērienu ražošanas nozarē bija smags gads, vienlaikus tas bija izaicinājums biznesa un ražošanas videi kopumā – kā ne tikai saglabāt, bet arī attīstīt uzņēmuma darbību ekonomiski grūtā un nestabilā laikā. Protams, arī nepieredzēti karstā vasara sniedza savu artavu kopējā alus segmenta attīstībā, teic AS Cēsu alus valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone Zatlere.

 

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas