Četru dienu laikā par komandantstundas neievērošanu sākti teju 3 000 administratīvo procesu

Kopš 30.decembra par komandantstundas neievērošanu Valsts policija (VP) sākusi teju 3 000 administratīvo procesu.

Līdz 3.janvāra plkst. 5.00 VP par komandantstundas neievērošanu sākusi kopumā 2 957 administratīvos procesus. Visvairāk pārkāpumu tika fiksēts jaungada naktī, kad tika noformēti 1 136 administratīvā pārkāpuma protokoli. Tāpat VP ik dienu informēja par plānotajiem papildu procesiem, kas vēl nav sākti, līdz ar to līdztekus jau sāktajiem administratīvajiem procesiem plānots sākt vēl aptuveni 900 lietas.

Četru dienu laikā preventīvi norādījumi vai mutiski brīdinājumi saņemti 7 468 reizes.

Kopumā naktīs kopš 30.decembra plkst. 22.00 līdz 3.janvāra plkst. 5.00 saistībā ar pārvietošanos komandantstundas laikā pārbaudītas 18 919 personas.

Veicot komandantstundas kontroles pasākumu, likumsargi vairākkārt piemērojuši maksimālo sodu 2 000 eiro apmērā. Tāpat virknē gadījumu iedzīvotāji, pārkāpjot ierobežojumus, izrādījuši pretošanos policistiem, tostarp fiziski ietekmējot kārtības sargus.

Komandantstundas kontroles uzraudzībā, papildu jau esošajiem Valsts policijas resursiem, kas veic ikdienas darbu, tika iesaistīti kopumā vēl vairāk nekā 1 600 papildspēki gan no VP un pašvaldības policijas, gan arī no Valsts robežsardzes un zemessargu rezervēm.

Komandantstunda jeb iedzīvotāju pienākums atrasties savās dzīvesvietās brīvdienās un svētku dienās laikā no plkst. 22.00 līdz 5.00 ir spēkā līdz 4.janvārim, kas nozīmē, ka arī šonakt iedzīvotājiem jāatrodas savās mājās. Tāpat šādi ierobežojumi atkal stāsies spēkā no 8.janvāra līdz 10.janvārim.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas