Ceturtdien nelikumīgi Latvijas–Baltkrievijas robežu mēģinājis šķērsot tikai viens cilvēks

Mēģinājumu skaits nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu pēdējās dienās samazinājies, un situācija uz robežas ir stabilizēta, piektdien, 20.augustā, intervijā Latvijas Radio teica Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieks Juris Kusiņš.

Valsts robežsardze ceturtdien novērsusi tikai vienas personas mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu.

Salīdzinājumam trešdien robežsargi novērsa 11 personu mēģinājumu nelikumīgi šķērsot robežu, bet otrdien – 46 personu.

Kopš 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturētas 475 personas.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvā spriež, vai migrācijas vilnis no Afganistānas ir neizbēgams un kā izvest tulkus?

Kā ziņots, valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas–Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, 10.augustā nolēma izsludināt ārkārtējā situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpils pilsētā.

Valdības lēmums arī paredz Nacionāliem bruņotiem spēkiem un policijai sniegt palīdzību Valsts robežsardzei Latvijas–Baltkrievijas robežas robežuzraudzības nodrošināšanā, lai nepieļautu robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Savukārt Iekšlietu ministrijas (IeM) mērķis ir šomēnes nonākt līdz līguma noslēgšanai par faktisko darbu sākšanu Latvijas–Baltkrievijas robežas stiprināšanai, informēja IeM.

IeM kopā ar Valsts robežsardzi un Aizsardzības ministriju definē pagaidu dzeloņstiepļu žoga tehniskās prasības un izstrādā uzbūves risinājumus.

Iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) žurnālistiem pieļāva, ka pagaidu žogs problemātiskajās zonās varētu tikt uzstādīts rudenī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas