Ceturtdien valdībā varētu lemt par potenciāliem atvieglojumiem vakcinētajiem iedzīvotājiem

Ceturtdien, 13.maijā, valdība varētu lemt par kādu ierobežojumu atcelšanu pilnībā pret Covid-19 vakcinētiem iedzīvotājiem, izriet no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) teiktā pirmdien pēc Sadarbības sanāksmes.

Premjers uzsvēra, ka vakcinācijas tempi ar katru dienu pieaug, tam sasniedzot 72 000 vakcinācijas epizodes nedēļā. Viņš teica, ka vēl jāsasniedz un jāpārsniedz 100 000 potētu iedzīvotāju skaits vienā nedēļā.

Ministru prezidents pauda pateicību vakcinētājiem un vakcīnu saņēmējiem, piebilstot, ka šis ir svarīgs process, jo pote dod imunitāti, kas ļaus iziet no krīzes.

Viņš teica, ka šo ceturtdien valdība skatīs, kādus ierobežojumus iespējams atcelt tiem, kuri ir pilnībā vakcinējušies pret Covid-19.

«Viņi nav tāds pat drauds kā nevakcinēti cilvēki. Valdībai būtu skaidri jādefinē, lai cilvēki saprot, kāpēc vakcinēties,» atzīmēja premjers.

Kariņš mudināja iedzīvotājus iet un vakcinēties, lai Latvijā nodrošinātu kolektīvo imunitāti un kopīgi izietu no šīs krīzes.

Arī Attīstībai/Par! (AP) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Marija Golubeva norādīja, ka līdz ar Veselības ministrijas (VM) centieniem vakcinēšanas tempi uzlabojas un tiek strādāts pie iespējamiem ierobežojumu atvieglojumiem vakcinētajiem cilvēkiem, ko plānots ieviest nākotnē.

Lasiet arī: BNN PĒTA: Lietuvā veidos «Iespēju pasi» vakcinētiem un izslimojušiem iedzīvotājiem, taču nav vienprātības par tās lietderību

Golubeva pēc koalīcijas sanāksmes arī informēja par AP nostāju saistībā ar citām tēmām. Partiju apvienība pozitīvi novērtē Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) iniciatīvu par datu bāzes uzlabojumiem, lai vēlēšanās varētu balstot ne tikai ar pasi, bet arī ar personas apliecību jeb eID karti. Politiķe pauda cerību, ka tiks atrasta nauda attiecīgajai iniciatīvai.

Saistībā ar Jaunās konservatīvās partijas (JKP) iniciatīvu par azartspēļu ierobežošanu AP aicināja otrreiz valdībā izskatīt ar šo jautājumu saistītās pamatnostādnes par azartspēļu regulējumu un ierobežošanu. Golubeva skaidroja, ka šajās pamatnostādnēs ir virkne VM sniegto priekšlikumu, kurus pēc iespējas agrāk nepieciešams sākt ieviest.

BNN jau vēstīja, ka JKP Saeimas deputāti piedāvā veikt grozījumus Azartspēļu un izložu likumā un noteikt, ka azartspēles aizliegts organizēt dzīvojamajās ēkās un trīs kilometru attālumā no tām.

Jau ziņots, ka aprīļa beigās valdība lēma, ka pilnībā pret Covid-19 vakcinētām ārstniecības personām un izglītības iestāžu darbiniekiem, kā arī citām profesijām turpmāk tiek atļauts neveikt rutīnas skrīninga testus darba pienākumu veikšanai.

Kā toreiz informēja Veselības ministrijā, ņemot vērā, ka viegli saslimšanas gadījumi var būt arī pēc vakcinācijas un lai laikus atklātu bezsimtomu inficēšanās gadījumus, paredzēts, ka vakcinētai personai nedēļas laikā pēc kontakta ar inficētu personu būs jāveic Covid-19 tests.

Vienlaikus joprojām saglabāts nosacījums, ka persona, kas pārslimojusi Covid-19, var neievērot pašizolāciju, ierodoties no valsts ar augstu Covid-19 izplatību. Savukārt attiecībā uz vakcinētām personām šāds izņēmums vēl netika paredzēts līdz pietiekamas sabiedrības, īpaši riska grupu, vakcinācijas aptveres sasniegšanai. Tas saistīts ar to, ka joprojām tiek atklāti Covid-19 inficēšanās gadījumi arī pēc pabeigtas vakcinācijas, īpaši ar jaunajiem vīrusa celmiem, kas rada risku, ka vakcinētās personas valstī var ievest jaunos Covid-19 paveidus, radot augstu sabiedrības, īpaši riska grupu, apdraudējumu.

Dažādus atvieglojumus pret Covid-19 vakcinētajiem iedzīvotājiem varētu noteikt, vakcinācijas aptverei Latvijā sasniedzot 30%–40%, iepriekš valdības sēdē sacīja veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) padomnieks rīcībpolitikas jautājumos Kaspars Bērziņš.

Pavļuts skaidroja, ka priekšrocības vakcinētajiem varētu ieviest, ja poti būs saņēmuši 600 000 un vairāk Latvijas iedzīvotāju. Šādu aptveri, pēc Pavļuta iepriekš paustām prognozēm, varētu sasniegt līdz jūnija vidum vai pat ātrāk.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas