CFLA: ES fondu investīcijas ceļā pie ieguldītājiem

Eiropas Savienības (ES) fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda īstenošanas fāzē esošo programmu kopējais apjoms veido ap 80% no Latvijai pieejamā ES fondu finansējuma, liecina Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) apkopotā informācija.

Trešdien, 10.maijā, notika ES fondu Uzraudzības komitejas sanāksme, kur ar ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda ieviešanas progresu iepazīstināja Finanšu ministrija un CFLA.

Par ES fondu investīciju rezultātiem informē CFLA direktora vietniece stratēģiskajos jautājumos Dace Burkāne stāsta, ka šobrīd ir izsludinātas projektu atlases par 80% no kopējā 4,4 miljardu eiro budžeta, noslēgti līgumi par 40% no 2014. – 2020.gada plānošanas periodā pieejamā finansējuma un 10 projekti jau finišējuši. Finansējuma saņēmējiem izmaksāti vairāk nekā 300 miljoni eiro.

«Daudz uzmanības esam veltījuši tam, lai mūsu kompetencē esošie projektu cikla posmi – projektu iesniegumu izvērtēšana, līgumu slēgšana un maksājumu veikšana – būtu paveikti iespējami īsos termiņos. Esam spējuši panākt, ka šīm darbībām izmantojam vien aptuveni pusi no normatīvajos aktos paredzētā laika, līdz ar to ES fondu investīcijas pie projektu īstenotājiem nonāk ātrāk,» uzsver Burkāne.

Saeimas Eiropas lietu komisijas organizētajā aptaujā, kur tika aptaujāti ES fondu finansējuma saņēmēji, secināts, ka respondenti ir apmierināti ar CFLA sniegto konsultāciju kvalitāti, tāpat tie pozitīvi novērtējuši informācijas pieejamību un saprotamību CFLA mājaslapā par aktuālajām projektu iesniegumu atlasēm. Respondentiem, kuru projektu iesniegumi bija apstiprināti ar nosacījumiem, 70% nosacījumus raksturoja kā pamatotus, skaidrus un saprotamus, BNN stāsta aģentūrā.

Ref:224.000.103.1133 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas