Cigarešu kontrabandistam piespriež reālu cietumsodu

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa ar reālu brīvības atņemšanu sodījusi Krievijas pilsoni par kontrabandas cigarešu ievešanu Latvijas teritorijā lielā apmērā.

Tiesa apsūdzēto personu atzina par vainīgu un sodīja viņu ar brīvības atņemšanu uz trim gadiem un sešiem mēnešiem, atņemot uz diviem gadiem tiesības nodarboties ar komercdarbību preču starptautisko pārvadājumu nozarē, informē Latvijas Republikas Prokuratūras Ģenerālprokuratūra.

Tāpat tiesa nosprieda piedzīt no apsūdzētās personas par labu Latvijas valstij, kuru pārstāv Valsts ieņēmumu dienests, kaitējuma kompensāciju 1 410 484,43 eiro, kā arī procesuālos izdevumus 11 687, 31 eiro apmērā.

30.oktobrī Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēts Krievijas Federācijas pilsonis par kontrabandas cigarešu ievešanu Latvijas teritorijā lielā apmērā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais pērnā gada augusta beigās, apejot muitas kontroli, nelikumīgi ieveda Latvijas Republikas teritorijā muitošanai pakļautās preces – 11 588 400 cigarešu, muitas dienestiem iesniegtajos dokumentos norādot, ka konteinerā atrodas 1 159 iepakojumi ar koksnes briketēm.

Muitas pārvaldes darbinieki konteineru ar tajā esošajām 11 588 400 cigaretēm izņēma.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības tika saukts pēc Krimināllikuma 190.panta trešās daļas.

Ref: 102.000.102.11220

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas