Cilinskim joprojām nav pielaides valsts noslēpumam

Einārs Cilinskis

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Eināram Cilinskim joprojām nav izsniegta pielaide valsts noslēpumam.

To apstiprinājis pats ministrs. Viņš gan atzina, ka nezina, kāpēc viņam pielaide joprojām nav izsniegta. «Varbūt neesmu uzticams,» ironizēja Cilinskis.

Teju mēnesi pēc valdības apstiprināšanas Satversmes aizsardzības birojs (SAB) vairākiem ministriem vēl nav izsniedzis pielaidi valsts noslēpumam, kas nepieciešamas, lai pilnvērtīgi pildītu savus pienākumus.

SAB lielākajai daļai Ministru kabineta locekļu jau ir izsniedzis speciālo atļauju pieejai valsts noslēpuma objektiem. Par dažiem ministriem vēl notiek papildu pārbaude un lēmumi tiks pieņemti iespējami īsākā laikā, paskaidroja SAB pārstāve Iveta Maura.

Februāra sākumā Ministru prezidente Laimdota Straujuma paziņoja, ka pielaide tobrīd vēl nebija izsniegta izglītības un zinātnes ministrei Inai Druvietei, labklājības ministram Uldim Augulim, zemkopības ministram Jānim Dūklavam, tieslietu ministrei Baibai Brokai un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Eināram Cilinskim.

Taču tas, ka šiem ministriem vēl nebija pielaides valsts noslēpumam, nav radījis kvoruma trūkumu valdības sēdē, lemjot par jautājumiem, kur šāda pielaide ir nepieciešama.

Likumā ir uzskaitīti vairāki kritēriji, pēc kuriem pieeja konfidenciāliem, slepeniem un sevišķi slepeniem valsts noslēpuma objektiem tiek liegta. Viens no šiem kritērijiem ir tāds, ka pieeja tiek liegta personai, par kuru pārbaudes gaitā ir konstatēti fakti, kuri dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu.

Straujumas valdību apstiprināja 22.janvārī.

102.000.102.6663

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas