Cilvēki, pie kuriem dzīvo bēgļi no Ukrainas, varēs saņemt pabalstu no valsts

Mājsaimniecībām, kas bez maksas izmitina Ukrainas civiliedzīvotājus, būs tiesības kā kompensāciju par periodu līdz 90 dienām saņemt atlīdzību 100 eiro apmērā mēnesī par pirmo izmitināto personu un 50 eiro apmērā mēnesī par katru nākamo izmitināto personu, bet ne vairāk kā 300 eiro apmērā mēnesī.

Labklājības ministrs Gatis Eglītis (K) piebilst: «Ir pierasts spriest, ka krīzēs cilvēks parāda savu īsto dabu un vērtības, pēc kurām vada savu dzīvi un veido vidi sev apkārt. Krievijas okupantu izraisītais karš Ukrainā ir parādījis Latvijas sabiedrības vērtību, kultūras un dzīves uztveres uzslāņojumu, kas paģērē došanos palīgā, ziedošanu un brīvprātīgo darbu, atbalstot grūtībās un ciešanās nonākušos.»

«Esmu gandarīts un pateicīgs – gan kā ministrs, gan kā Latvijas iedzīvotājs. Liels paldies visiem, kuri palīdz ukraiņiem!»

Tiesiskais regulējums attieksies uz tām mājsaimniecībām, kuras brīvprātīgi, atsaucības mudinātas, un, nepieprasot samaksu no Ukrainas civiliedzīvotājiem, ir gatavas viņus izmitināt. Valsts ar šo atlīdzību izsaka pateicību, lai vismaz daļēji kompensētu mājsaimniecībai radušās papildu izmaksas par uzņemto Ukrainas iedzīvotāju izmitināšanu un tiem sniegto atbalstu, norāda Labklājības ministrijā.

Lai saņemtu atlīdzību, mājsaimniecībai, fiziskajai personai – mājokļa īpašniekam vai tā īrniekam – būs jāiesniedz pieteikums par atlīdzības mājsaimniecībai saņemšanu tajā pašvaldībā, kuras administratīvajā teritorijā atrodas mājoklis.

Lasiet arī: Ukrainas kara 69.diena: Evakuācija no Zaporižjas apgabala, 10 krituši žurnālisti, Putins var izsludināt mobilizāciju

Lai atbalstu saņemtu, mājsaimniecībai būs jāvēršas ar iesniegumu savā pašvaldībā, norādot mājokļa, kurā tiek uzņemti Ukrainas civiliedzīvotāji, adrese, izmitināšanai nodotā platība, paredzētais izmitināšanas periods, kā arī apliecinājums, ka telpas, kuras tiek nodotas lietošanā, ir drošas un atbilstošas dzīvošanai.

Tāpat jānorāda izmitināto Ukrainas civiliedzīvotāju vārdi, uzvārdi, personas kodi.

Kompensāciju izmaksu par Ukrainas bēgļu izmitināšanu paredz grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas otrdien, 3.maijā, pieņemti valdības sēdē. Par tiem vēl jālemj un jānobalso Saeimai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas