Cilvēkiem inflācijas laikā ir jāpieskaņo patēriņš, iesaka Igaunijas finanšu ministre

Uz laiku, kamēr turpinās inflācija, iedzīvotājiem nākas pārvērtēt savus tēriņus, taču cenu kāpums netiek prognozēts tik noturīgs, lai tam pieskaņotu 2022.gada valsts budžetu, norādījusi Igaunijas finanšu ministre Keita Pentusa-Rosimannusa (Keit-Pentus Rosimannus), kā viņas teikto citē raidorganizācija ERR.

Trešdien, 11.novembrī, Keita Pentusa-Rosimannusa intervijā sacījusi, ka pēc Igaunijas Finanšu ministrijas prognozēm 2021.gada otrajā pusē piedzīvotā straujā inflācija turpināsies arī 2022.gadā. Prognozes rāda, ka cenu sadārdzinājums nākamajā gadā vairs nebūs būtisks.

Lasiet arī: Latvijā oktobrī bijusi ievērojama inflācija, taču kafija un šokolāde palikušas lētākas

Attiecībā uz mazturīgās sabiedrības daļas grūtībām nosegt visus ikdienas maksājumus un iespējamu valdības palīdzību elektrības cenu kāpuma apstākļos, finanšu ministre skaidrojusi, ka Igaunijas valdība neplāno pazemināt pievienotās vērtības nodokļa likmi elektrībai. Tas tādēļ, ka nebūtu godīgi situāciju atvieglot arī pārtikušiem iedzīvotājiem, kuri var atļauties segt savus izdevumus, sacījusi ministre.

Vienlaikus, ja esošā elektrības cena saglabāsies ilgāku laiku, tad būtu jāpārskata plānotie izdevumi un jāatrod iespēja tos samazināt un pārdalīt. Kā vērtēja Pentusa-Rosimannusa, ir normāli, ka laikā, kad elektrība ir dārga, iedzīvotāji samazina tās patēriņu un uzmanīgi apdomā elektrības lietošanas paradumus. «Visi meklē, kā pieskaņot patēriņu,» tā Igaunijas finanšu ministres teikto citē ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas